Володимир Гройсман доручив упродовж найближчих трьох днів розробити календарний план розгляду законодавчих актів у частині децентралізації влади
Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман доручив упродовж найближчих трьох днів розробити календарний план розгляду першочергових законодавчих актів у частині децентралізації врядування.
Під час наради під головуванням Володимира Гройсмана за участю урядовців, представників громадських організацій та експертів, присвяченій актуальним питанням децентралізації влади, яка відбулася у понеділок, керівник Парламенту підкреслив, що зміни до Конституції України у частині децентралізації є «якісними», і наголосив на важливості подальшої реалізації конституційних змін у вигляді законодавчих актів.
В Україні, наголосив він, відбулася «повноцінна фінансова децентралізація», і необхідно рухатися далі у напрямку ухвалення базових законів у розвиток конституційних змін. «Потрібно ефективно передати невластиві державі повноваження на місця», - сказав Голова Верховної Ради.
Володимир Гройсман акцентував на важливості визначення пріоритетних до розгляду Верховною Радою законопроектів щодо децентралізації у контексті Плану законодавчого забезпечення реформ. Керівник Парламенту також запропонував розробити законопроект про службу в органах місцевого самоврядування, який, за його словами, «має стати взірцем для реформування усієї державної служби».
Голова Верховної Ради звернувся до урядовців з проханням надати якнайшвидше контрольні показники Державного бюджету-2016 зважаючи на необхідність вчасного формування місцевих бюджетів. За його словами, це також сприятиме розрахунку субвенцій на підтримку об’єднаних територіальних громад. «Ми дамо колосальний імпульс місцевому самоврядуванню», - сказав Володимир Гройсман.
Під час наради зазначалося, що нині в Україні існують 159 об’єднаних територіальних громад (об’єдналися 793 територіальні громади), в яких призначено перші місцеві вибори, і наголошувалося на необхідності розв’язання ряду проблемних питань їх діяльності.
За підсумками наради Апарат Верховної Ради України разом з Урядом мають розробити календарний план і визначити виконавців по таких напрямках:
- розробка законопроектів у розвиток конституційних змін у частині децентралізації;
- розробка законопроектів, які передбачають передачу повноважень від органів державної влади органам місцевого самоврядування без внесення змін до Основного закону;
- паспортизація об’єднаних територіальних громад з метою визначення їх першочергових потреб у медичній, соціальній, соціальній та освітній сферах;
- розробка пакету нормативно-правових актів, які регламентують роботу об’єднаних територіальних громад.

Tags:
Volodymyr Groysman amalgamation of hromadas
Source:
Прес-служба Верховної Ради України

Share the news:
21 May 2022
«Ми тут у вас, в Україні, руйнуємо те, чого і...
Іван Самойленко про те, як живе «напівокупована» громада, з надією прислухаючись до вибухів з боку...
20 May 2022
PROSTO психологічна підтримка керівників ЦНАП
PROSTO психологічна підтримка керівників ЦНАП
Керівники ЦНАП мають дуже широкий діапазон задач. Вони вирішують питання забезпечення, піклуються про команду,...
20 May 2022
Tents, generators and camp beds: Poltava oblast...
Since the first days of Russian aggression, Poltava oblast has become a shelter for many people who have been forced...
20 May 2022
Селище Гостомель на Київщині стане містом – Уряд схвалив проект Постанови
Селище Гостомель на Київщині стане містом –...
Селище міського типу Гостомель Бучанського району Київської області планують віднести до категорії міст. Відповідний...