Степан Барна: Для нас надзвичайно принципово, щоб кошти вкладалися у села об’єднаних громад Тернопільщини

Одним із успішних проектів реалізованих у Підволочиській об’єднаній територіальній громаді є ремонт дороги, що якраз свідчить про найбільш ефективне вкладення коштів об’єднаної територіальної громади у свій ж розвиток. Про це зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час огляду капітально відремонтованих доріг на вулицях Надзбручанська та Осипова в смт. Підволочиськ.

За його словами, Підволочиська об’єднана територіальна громада – це одна із найпотужніших ОТГ у Тернопільській області. А динаміка, яка прослідковується у громаді у питаннях розвитку інфраструктурних об’єктів – достатньо успішна.

«Ми й надалі будемо стимулювати територіальні громади розвиватися. На наступний рік плануємо реалізувати ще декілька інфраструктурних проектів в об’єднаній територіальній громаді Підволочиська. Це, зокрема, стосується і покращення умов роботи освітніх закладів, будівництва інших доріг, які повинні забезпечити функціонування громади, а також створення належних умов для населених пунктів, котрі входять в громади. При цьому для нас надзвичайно принципово, щоб кошти в першу чергу вкладалися в сільські населені пункти об’єднаних територіальних громад Тернопільщини. Адже саме тоді буде можливість демонструвати реальні кроки змін на прикладі конкретних громад», – наголосив Степан Барна.

Водночас, як додав начальник управління капітального будівництва Тернопільської ОДА Віктор Кузяк, капітальний ремонт дороги на вул. Надзбручанська у Підволочиську реалізовувався за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

«Сума виділених коштів по цьому об’єкту у 2016 році склала 4 млн. 800 тис. грн., з яких з державного бюджету – 4 млн. 720 тис. грн., а з місцевого бюджету – 152 тис. 472 грн. Щодо виконання ремонтних робіт, то по даному об’єкту було проведено тендер 27 липня 2016 року, який виграла підрядна організація ПАТ «Хмельницьке ШБУ-56». На сьогоднішній день дорога повністю зроблена відповідно до вимог, усі роботи виконані згідно з проектом. На цій вулиці замінено дорожнє покриття з щебеневого на асфальтобетонне, встановлено тротуар, бордюри, водопропускні труби, відремонтовано в’їзди у двори, встановлені дорожні знаки, а також відновлено зелені зони. Власне, я цілком задоволений і дорогою, і роботою підрядників, адже вони виконали все, що мали виконати у повному обсязі», – зауважив Віктор Кузяк.

Приєднуючись до слів голови Тернопільської ОДА Степана Барни та до слів начальника управління капітального будівництва облдержадміністрації Віктора Кузяка, голова Підволочиської об’єднаної територіальної громади Віталій Дацко зазначив, що у час, коли в нашій державі проходить багато реформ, основною серед всіх інших є реформа децентралізації.

«Наші громади зараз досить потужні, тому що з’явилася фінансова децентралізація і ми маємо можливість самі розпоряджатися своїми коштами й спрямовувати їх на об’єкти, які потребують підтримки найбільше. Одним із таких проектів у 2016 році був капітальний ремонт двох доріг у нашому селищі. Звичайно, не забуваємо ми й про наші села, адже громада об’єднувалася для того, аби в селах був високий рівень надання послуг, і щоб була можливість реалізовувати важливі проекти. Зокрема, вже такими проектами в наших селах я з гордістю можу назвати водонапірну башту і водопостачання у селі Галущинці, добудову територіального центру для людей похилого віку у цьому ж селі, капітальний ремонт вікон у Качанівській та Оріховецькій ЗОШ І-ІІІ ст. Тому в планах на 2017 рік у нас також передбачено більшу частину субвенції спрямувати на розвиток сіл. Водночас для нас у цей період становлення дуже важлива й допомога з боку Тернопільської обласної державної адміністрації, з боку Уряду та з Міністерства інфраструктури України, тому що так люди бачать зміни на краще. Звичайно, все відразу зробити не вдасться, адже роботи дуже багато, але спільними зусиллями ми докладемося до того, щоб наша громада і наша Україна була справжньою європейською країною», – підсумував  Віталій Дацко.

Область:

Тернопільська область

Source:

Сайт Тернопільської ОДА

Share the news:

Коментарі:

To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

16 October 2021

Nine tips for a robust local development strategy. Some observations from Poland on local development

Nine tips for a robust local development...

Radomir MATCZAK is a public sector manager with 20 years of experience at both central and regional government...

13 October 2021

A competitive project selection for Carpathian municipalities has started

A competitive project selection for Carpathian...

The Competition of Local Carpathian Municipalities’ Initiatives-2022 within the Carpathian Regional Development...

13 October 2021

A supervisory board of a municipality educational establishment – the webinar recording

A supervisory board of a municipality...

What should be known about the supervisory board of a municipality educational establishment? All the details of its...

13 October 2021

The first land trades as e-auctions have been announced

The first land trades as e-auctions have been...

The article by Roman Romanko, a spatial planning and natural resources management expert of the U-LEAD with Europe...

13 October 2021

Over a hundred applications have been admitted for the Best Local Self-Government Practices–2021 competition

Over a hundred applications have been admitted...

This year 112 applications from local self-government bodies from different regions of Ukraine have been admitted for...