У Полтавській області триває процес децентралізації

У Полтавській ОДА відбулася нарада з головами РДА з актуалізації Перспективного Плану формування територіальних громад, вільних земельних ділянок для потенційних інвесторів та соціально-економічного розвитку районів.

Децентралізація – одна з найважливіших реформ, яка нині впроваджується в Україні. Вона має значно покращити ефективне становище кожного регіону та країни вцілому. Керівництво Полтавщини ретельно слідкує, аби ця реформа впроваджувалася ефективно та якісно – сформовано Перспективний План об’єднання територіальних громад. Про це йшлося в обласній державній адміністрації на засіданні з головами РДА.

— Опора і фундамент нашого майбутнього лекторального поля, на якому ми будемо працювати – це саме ОТГ. І ті керівники, які сьогодні обиратимуться на своїх територіях мають бути з нами разом, — зазначив Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА.

Нині на території Полтавської області створено 18 територіальних громад, які вже вийшли на прямі міжбюджетні відносини. Там відбулися перші вибори голів та депутатів місцевих рад та сформовані відповідні виконавчі комітети. Ще у 5-ти територіальних громадах: Бутенківській, Нехворощанській, Гребінківській, Драбинівській, Ланнівській ОТГ вибори голів та депутатів очікуються найближчим часом.

Однак, на Полтавщині ще є сільські ради, що залишаються поза об’єднанням. Голова Полтавської ОДА Валерій Головко говорить, що 2017 рік може стати останнім для добровільного об’єднання. Тому сьогодні є гостра необхідність, а головне терміновість виправлення цієї ситуації. На це головам РДА очільник області дав термін до 1 липня.

— З 18-го року може статися так, що принцип добровільності залишиться, але центри спроможності будемо визначати ми. Необхідно шляхом економічного розрахунку сказати, що в такому ось районі краще зробити одну громаду, тому що перспектив розвитку двох-трьох громад немає, — сказав Валерій Головко.

Говорили на засіданні і про перспективи будівництва на території області підприємств по утилізації тваринних відходів. Є інвестор, який готовий вкласти у це кошти. Залишилося обрати місцевість для будівництва.

— Сьогодні є зацікавленість Кременчуцького, Глобинського та можливо Козельщенського районів. Потрібно запропонувати інвесторам земельну ділянку, щоб вони під’їхали, подивилися та обговорити перспективи будівництва підприємства на обраних територіях, — говорить Андрій Пісоцький.

Поява такого підприємства – прорив для нашої області, воно значно покращить екологічне та економічне становище регіону.

— По-перше, це сучасне екологічне підприємство. По-друге, воно експортно-орієнтоване,— сказав Валерій Головко. — Продукція, яка виходить після переробки вторинної сировини, має стовідсоткову експортну націленість зокрема в косметичній та фармацевтичній галузях.

Говорили на засідання і про соціальне-економічне становище в районах області за результатами рейтингової оцінки.

Область:

Полтавська область

Source:

Сайт Полтавської ОДА

Share the news:

Read more:

29 March 2024

Проєктний офіс в громаді: яким він має бути?

Проєктний офіс в громаді: яким він має бути?

Що таке проєктний офіс і навіщо його створювати громаді? Яким він має бути і які функції на нього можна покласти?...

29 March 2024

У Вижницькій громаді модернізують систему водопостачання за допомогою Програми USAID DOBRE

У Вижницькій громаді модернізують систему...

Система централізованого водопостачання у Вижниці Чернівецької області була побудована майже півстоліття тому. За цей...

29 March 2024

Swiss-Ukrainian project DECIDE is launching a new direction supporting the reform of vocational education in Ukraine

Swiss-Ukrainian project DECIDE is launching a...

The Swiss-Ukrainian project DECIDE, in partnership with the Ministry of Education and Science of Ukraine, is...

28 March 2024

Громадам важливо розуміти правові підстави залучення волонтерів

Громадам важливо розуміти правові підстави...

Програма U-LEAD організувала для посадових осіб ОМС інформаційну сесію, присвячену особливостям залучення волонтерів,...