Децентралізація у Запорізькій області нарощує темпи

До початку реформи децентралізації на території Запорізької області існувало 299 базових місцевих рад, більшість з яких були дотаційні, неспроможні забезпечити належний рівень життя в громадах. Відповідно до перспективного плану формування територіальних громад Запорізької області, запроектовано створення 66 спроможних територіальних громад (5 з яких є територіальні громади міст обласного значення). Про це йшла мова під час зустрічі з керівниками ОТГ регіону по обговоренню ініціативи створення «Регіонального Конгресу Громад» задля консолідації зусиль в спільній меті – всебічного розвитку Запорізького краю. У заході взяли участь заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, голова облради Григорій Самардак, голови територіальних громад, громадськість.

Протягом 2015-2016 років на території Запорізької області створено 24 об’єднані територіальні громади, в які об’єдналося 94 місцевих ради, на території яких мешкає 207 тис. 146 осіб, що складає близько 11 % від загальної чисельності населення області.

За результатами двох років реформи, на території області існує 265 базових місцевих рад, і це без урахування 8 громад, у яких вибори призначено на 30 квітня 2017 року.

- Це є тільки початком, на сьогодні очікують висновків обласної державної адміністрації щодо відповідності проектів 2 територіальні громади (Підгерненська сільська Василівського району та Воздвижівська сільська Гуляйпільського району). Процеси добровільного об’єднання відбуваються на територіях 56 місцевих рад, результатом яких, сподіваємося, буде утворення 14 нових об'єднаних територіальних громад. Ця інформація є динамічною та з об'єктивних причин постійно змінюється, - відзначила заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

Обсяг власних доходів (без урахування трансфертів) бюджетів 6-ти об'єднаних територіальних громад, створених на території Запорізької області у 2015 році, зріс з 33,2 млн. грн. до 95,2 млн. грн., тобто у 3 рази. Основним джерелом доходів об'єднаних територіальних громад став податок на доходи фізичних осіб, який раніше надходив до районних бюджетів. Крім того, вагомими джерелами є плата за землю, єдиний податок на підприємницьку діяльність, акцизний податок.

За рахунок власних коштів бюджетів об'єднаних територіальних громад на видатки розвитку у 2016 році було спрямовано 18 млн. 544 тис.грн., що у порівнянні з 2015 роком у 2 рази більше. Загальний обсяг коштів, які було спрямовано на видатки розвитку, склав 70 млн. 097 тис. грн., що майже у 9 разів більше, ніж у 2015 році.

З обласного бюджету в 2016 році на підтримку розвитку 6 територіальних громад, які об’єдналися в 2015 році, виділено 5 млн. грн. (по 833 тис. грн.) для реконструкції будівель соціально-культурного призначення з енергозберігаючими технологіями; реконструкції комунальної інфраструктури; транспортного забезпечення. Територіальними громади успішно освоєно 4 млн. 998 тис. грн., що складає 99,96 відсотків.

Аналогічна програма підтримки розвитку об’єднаних територіальних громад Запорізької області розроблена на 2017 рік. Для реалізації програми планується забезпечити загальний обсяг фінансування у розмірі 12 млн. грн. за рахунок коштів обласного бюджету. Програма передбачає надання фінансової підтримки 24 територіальним громадам області, що об'єдналися у 2015 - 2016 роках.

Об’єднанні громади Запорізької області успішно залучають кошти Державного фонду регіонального розвитку. Так, у 2017 році за рахунок коштів ДФРР очікується фінансування проектів об’єднаних громад щодо розробки містобудівної документації, модернізації та капітального ремонту закладів культури, облаштування спортивних майданчиків тощо.

Також, об’єднанні громади Запорізької області активно залучають міжнародну технічну допомогу та гранти для реалізації власних ініціатив.

На сьогоднішній день в громадах реалізуються 14 проектів загальною вартістю більше 17 млн. 600 тис. грн.

- Облдержадміністрацією налагоджена організаційно-методична та інформаційно-роз’яснювальна робота щодо впровадження механізмів децентралізації влади, формування спроможних дієздатних громад, підтримка об'єднаних територіальних громад. Постійно здійснюються виїзні засідання керівництва області з головами райдержадміністрацій та місцевих рад на територіях районів, в яких повністю або частково не сформовані перспективи об’єднання громад, де не розпочато процес добровільного об'єднання територіальних громад або процес відбувається повільно. Керівництвом облдержадміністрації постійно проводяться особисті та виїзні прийоми представників територіальних громад з питань щодо добровільного об'єднання. У Запорізькій області децентралізація набирає темп. Вже є перші результати і успіхи, є також розуміння щодо проблемних моментів, які потребують вирішення.  Всі органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та громадськість мають об'єднати свої зусилля, тільки так ми досягнемо успіху в реалізації реформ, - наголосила Зінаїда Бойко.

Область:

Запорізька область

Source:

Сайт Запорізької ОДА

Share the news:

Коментарі:

To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

13 August 2020

Constitution amendments in terms of decentralisation: another phase of the bill development has been completed

Constitution amendments in terms of...

An inclusive process of developing amendments to the Constitution of Ukraine in terms of decentralization is going...

13 August 2020

The U-LEAD with Europe Programme is beginning to accept applications for study placements in ASCs

The U-LEAD with Europe Programme is beginning...

The U-LEAD with Europe Programme, targeting to service provision quality improvement, is starting to accept...

13 August 2020

The Central Election Commission has every reason to announce elections to rayon councils – clarification by the Parliamentary committee

The Central Election Commission has every...

The Committee of the Verkhovna Rada of Ukraine on the state power organisation, local self-government, regional and...

12 August 2020

A great decentralisation will start only now, with its basis having been built, - Vyacheslav Nehoda

A great decentralisation will start only now,...

This year the Government and the Parliament have made decisions, enabling decentralisation to cover the whole...