07 June 2023
Logo slogan

На Тернопільщині 22 об'єнаних громади очікують від обласної ради перспективного плану

В Тернопільській області вже створено 22 об’єднаних територіальних громади. Таке рішення кожної з них – заявка на готовність змінювати життя своїх людей на краще, розвивати свої території та брати на себе відповідальність за майбутнє громади. Однак, як повідомляють в офісі реформ Тернопільської області, обласна рада поставила під загрозу існування об’єднаних громад, зволікаючи з прийняттям перспективного плану формування територій громад. Запланована на 30 липня сесія Тернопільської обласної ради так і не відбулася через відсутність кворуму.

 «Через неявку народних обранців рада не набрала потрібного для роботи сесії кворуму, тим самим заблокувала волю тих громад, які вже прийняли рішення про об’єднання. Відтак, громади втратили можливість провести вибори на новій територіальній основі. Це вкотре засвідчило неготовність депутатського корпусу стати вище своїх політичних інтересів заради добробуту своїх земляків, - каже керівник офісу реформ у Тернопільській області Віктор Литвинчук. - Прикро ще й тому, що область однією з перших розробила такий план, але через непоступливість окремих депутатів обласної ради не може забезпечити процесу отримання та використання 102 млн. гривень з Державного фонду регіонального розвитку. Невже наша область є такою заможною, що через забаганки однієї політичної сили має терпіти все населення?».

За словами Віктора Литвинчука, створення об’єднаних територіальних громад  уможливить  бюджетну децентралізацію в області і громади не зможуть перейти на прямі міжбюджетні стосунки: держава – об’єднана територіальна громада, обминувши районний перерозподіл коштів.

Він пояснив, що за інших умов, коли обласна рада виконує волю громад і не перешкоджає в їх об’єднанні, кожна громада отримує значні повноваження і сама вирішує, що і як їй робити, не оглядаючись на районну чи обласну владу.

«Громада сама зможе впливати на формування бюджету і його використання без вказівок і «порад» з центру. Саме громада, а не райдержадміністрація чи обласна влада вирішуватиме скільки шкіл, дитячих садочків та лікарень їм потрібно Вона сама встановлюватиме вартість земельної оренди, вирішуватиме, яку дорогу їй треба буде ремонтувати і які пріоритети їй вибирати», - додав Віктор Литвинчук.

Однак, за його словами, офіс реформ жодним чином не може впливати на рішення обласної ради. Віктор Литвинчук висловив сподівання, що депутати все таки прислухаються до громад, які прагнуть об’єднатися, і підтримають їх у цьому.

31.07.2015 - 14:51 | Views: 13832
На Тернопільщині 22 об'єнаних громади очікують від обласної ради перспективного плану

Tags:

amalgamation of hromadas

Область:

Тернопільська область

Source:

Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Share the news:

Read more:

06 June 2023

Повноваження громад у сфері державної реєстрації актів цивільного стану: тези з Конгресових слухань

Повноваження громад у сфері державної...

6 червня відбулися другі Конгресові слухання. Цього разу обговорення стосувалося викликів та можливостей ефективного...

06 June 2023

Актуальні питання місцевого самоврядування: тези другої зустрічі

Актуальні питання місцевого самоврядування:...

Актуальні питання місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, які турбують громади - обговорили В’ячеслав...

06 June 2023

Конгресові слухання щодо викликів та можливостей здійснення повноважень ДРАЦС органами місцевого самоврядування

Конгресові слухання щодо викликів та...

6 червня о 13:30 відбудуться Конгресові слухання щодо викликів та можливостей ефективного здійснення окремих...

06 June 2023

08 червня - вебінар «Бюджетування освіти на місцевому рівні»

08 червня - вебінар «Бюджетування освіти на...

8 червня 2023 року о 15:00 Шведсько-український проєкт «Підтримка децентралізації в Україні» (SALAR International)...