Діяльність органів місцевого самоврядування та місцевих депутатів - новий навчальний модуль
Інститут громадянського суспільства представив новий посібник для представників органів місцевого самоврядування.
Ця робота є певним підсумком діяльності Інституту із формування інституційної спроможності нових об’єднаних територіальних громад (ОТГ), що провадилась у різних регіонах України протягом 2016 року, а була розпочата у Хмельницькій області, яка стала в 2015 році лідером серед українських областей щодо кількості та якості нових ОТГ.
Адже новоутворені ОТГ, особливо ті, що були утворені не навколо міста чи селища, а навколо досить скромного за розмірами села, зіштовхнулись із значними проблемами, а саме: як працювати в нових умовах; як мають діяти новообрані рада та голова громади; що залежить від депутатів, а що від самих жителів громади.
Саме тому навчальні тренінги в цих умовах стають вкрай важливим елементом формування кадрової спроможності нових ОТГ для того, щоб свій новий статус використати максимально ефективно в інтересах громади, в інтересах її розвитку.
Фактично, ця робота є коротким посібником для всіх, хто працює в ОТГ, а також для тих, хто тільки планує виходити на об’єднання.
Викладені тут думки та поради уже апробовані на практиці і тому можуть бути використані в різноманітних ОТГ в різних регіонах України.
Посібник можна завантажити ТУТ
Посібник розроблено за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» в рамках впровадження проекту «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області».
Проект «Підтримка об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» реалізується Інститутом громадянського суспільства за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO), Офісу Ради Європи, Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», фонду «Відродження» та проекту ЄС «Підтримка регіонального розвитку в Україні».

Share the news:
24 March 2023
28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та...
Для надання роз’яснень щодо функціонування реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, налагодження системної роботи...
24 March 2023
Роз’яснення для громад: зміни до Порядку казначейського обслуговування
Роз’яснення для громад: зміни до Порядку...
У березні постановою №230 Уряд ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в...
24 March 2023
Ключові суб’єкти децентралізації обговорили дорожню законодавчу карту реформи
Ключові суб’єкти децентралізації обговорили...
Дорожню карту нормативно-правового регулювання, яке дасть змогу втілювати подальші кроки реформи місцевого...
24 March 2023
Складання та виконання розпису місцевого бюджету: що змінилося у наказі Міністерства фінансів №57
Складання та виконання розпису місцевого...
Експерти Програми DOBRE аналізують та роз’яснюють зміни до Інструкції про складання і виконання розпису Державного...