30 March 2023
Logo slogan

На Львівщині громади працювали над антикризовими інструментами місцевого економічного розвитку

 

Через війну громади стикаються з низкою економічних викликів: малий та середній бізнес не розвивається, необхідна перекваліфікація ВПО, недостатньо кваліфікованих кадрів, знищується інфраструктура, слабо розвинуті регіональні ринки тощо. Ці виклики можна вирішити за допомогою інструментів місцевого економічного розвитку (МЕР) – типових проєктів, які створюють умови для розвитку місцевої економіки.

1-2 грудня 2022 року Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» провела тренінг, щоб ознайомити громади з антикризовими інструментами місцевого економічного розвитку, їх практичним застосуванням в умовах сучасних викликів.

Степан Куйбіда, директор Департаменту економічної політики Львівської ОВА, розповів про етапи та алгоритми впровадження інструментів місцевого економічного розвитку в громаді, про приклади успішно реалізованих проєктів в Львівській області та Україні, про функціонування індустріальних парків та зміни в законодавстві, про релокацію бізнесу та обласні програми підтримки.

«Сьогодні територіальні громади як ніколи активно працюють над розвитком локальної економіки. Індустріальні парки є одним з рішень на перспективу. Слід розуміти, що для потенційного інвестора важливим є не просто наявність зареєстрованого індустріального парку, а й його продумана спеціалізація та готовність керівництва громад сприяти облаштуванню його інфраструктури», - сказав Степан Куйбіда.


Наталія Гнидюк, заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» наголосила на важливості усвідомленого підходу до розробки стратегічних документів для громад:

«Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» ставить основною метою підтримку громад у їхньому розвитку, тому ми радо допомагаємо місцевому самоврядуванню у розробці стратегічної документації, яка визначатиме пріоритети розвитку. Ми тісно співпрацюємо з ОВА, адже стратегії розвитку територіальних громад повинні узгоджуватися з регіональними – як щодо цілей, так і інструментів. Тільки за умови тісного співробітництва можна досягнути спільної мети – надати громадам інструменти для ефективного використання наявних ресурсів, що зумовить подальше економічне зростання».

Вадим Табакера, заступник директора Департаменту економічної політики Львівської ОВА:

«Навіть в умовах війни у територіальних громадах важливо обговорювати та працювати над питаннями стратегічного розвитку. Стратегічне планування – це важливий фактор розвитку кожної громади. Громади зараз зайняті поточними проблемами та викликами, але необхідно працювати з інструментами місцевого економічного розвитку та думати про майбутній розвиток. Місцевий економічний розвиток має стати ключовою діяльністю для територій, а ми як Департамент економічної політика ЛОВА завжди готові  допомагати громадам піднімати та розвивати свій економічний потенціал».

 

 

Керівник проекту «Формування програм місцевого економічного розвитку через інтеграцію переміщених підприємств і ВПО в економічне життя місцевих громад» Орест Микита:

«Війна не лише завдала значних збитків нашій державі та стала випробуванням для місцевого самоврядування України, але й спонукає до суттєвого підвищення ефективності органів місцевого самоврядування. Підтримка розвитку в цілому економіки держави безпосередньо залежить від ефективної діяльності саме на базовому рівні. Тому надзвичайно важливо говорити про розвиткову діяльність органів місцевого самоврядування та використання необхідних інструментів, які допомагатимуть громадам впроваджувати якісні зміни».

 

 

Під час тренінгу учасники:

  • дізналися про антикризові інструменти МЕР,  етапи та алгоритми їх впровадження в громаді, приклади успішно реалізованих проектів в Україні;
  • ознайомилися з можливостями та механізмами фінансування проектів МЕР;
  • навчилися обирати інструменти МЕР для реалізації конкретних завдань та досягнення цілей;
  • дізналися про механізми співпраці та комунікації із усіма стейкхолдерами МЕР під час вибору та впровадження антикризового інструментарію.
06.12.2022 - 17:15 | Views: 784
На Львівщині громади працювали над антикризовими інструментами місцевого економічного розвитку

Tags:

budget business

Source:

Share the news:

Read more:

30 March 2023

Навіщо громаді стратегічні енергетичні документи

Навіщо громаді стратегічні енергетичні документи

Стратегічна документація допомагає громадам заощаджувати енергію без втрати якості послуг, ставати енергетично...

30 March 2023

Публічні закупівлі: відповіді на поширені запитання від громад

Публічні закупівлі: відповіді на поширені...

Експерти Програми USAID DOBRE зібрали всі питання щодо здійснення публічних закупівель, які надійшли від...

30 March 2023

Бориспільська громада побратається з містом Вантаа

Бориспільська громада побратається з містом Вантаа

Бориспільська міська рада ухвалила рішення про підписання договору про співпрацю з фінським містом Вантаа. Про це...

30 March 2023

Проєкт DECIDE офіційно стартував у Чернігівській області 

Проєкт DECIDE офіційно стартував у...

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером Швейцарсько-українського проєкту DECIDE. Про можливості...