Місцеве самоврядування може навчити переселенців залучати гроші на розвиток власної справи

Таку пораду отримали представники громад Запорізької та Дніпропетровської областей під час інформаційної сесії, яку організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області.

 

 

В ході заходу експерти U-LEAD пояснили учасникам особливості взаємодії з центром зайнятості у питаннях, що стосуються внутрішньо переміщених осіб, надали рекомендації щодо можливості працевлаштування переселенців на підприємствах, установах та організаціях різних форм власності, а також пояснили порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Окремим блоком інформаційної сесії було питання започаткування власної справи та залучення коштів на розвиток підприємництва. До речі, питання надання грантів на розвиток малого та середнього бізнесу, на думку експертів, є хорошим стимулом для створення нових робочих місць у громадах.

«Зараз у внутрішніх переселенців є можливість залучати додаткові гроші на розвиток власної справи. Але це мають бути дуже якісно написані і економічно обґрунтовані проєкти. І одним із завдань представників місцевого самоврядування є навчити та надати консультації по написанню проєктів, оформленню заявок та ініціатив. Адже розвиток підприємництва в громаді – це розвиток економіки, створення робочих місць і сплата податків до бюджету», - зазначили експерти U-LEAD.

Учасникам нагадали про державну підтримку суб’єктів підприємництва, яка здійснюється Фондом розвитку підприємництва і може бути надана у вигляді часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами або надання гарантій банкам на забезпечення виконання зобов’язань за кредитами.

 

 

Ще однією можливістю отримати гроші від держави є гранти для переробних підприємств, які надаються Мінекономіки для створення нових виробництв або збільшення потужностей вже існуючих виробництв. Серед вимог до таких проєктів: співфінансування (власний внесок може бути від 30 до 50%), одне підприємство може отримати тільки один грант.

Також спікери зробили огляд актуальних пропозицій сервісу єРобота. Заповнивши заявку  можна отримати:

  • грант на власну справу в розмірі від 50 до 250 тисяч гривень на розвиток будь-якого напрямку, 
  • грант на сад в розмірі від 140 до 400 тис за га, але не більше 70% вартості проєкту на розвиток власного садівництва, ягідництва або виноградарства,
  • грант на теплицю в розмірі до 7 млн грн за 2 га на розвиток тепличного господарства.

За даними Запорізького обласного центру зайнятості, на участь в програмі єРобота було подано 124 заявки за перші дві хвилі прийому з моменту старту. Вже підтримано 9 бізнес-проєктів з першої хвилі, в результаті реалізації яких буде створено 18 робочих місць. Середня сума фінансування одного проєкту – 230 тисяч гривень.

«Внутрішньо переміщені особи мають велику кількість викликів, незважаючи на допомогу держави та підтримку міжнародних організацій. Одним із них є зайнятість та працевлаштування, що допомагає соціалізації та самореалізації переселенців. Наразі важливо допомогти місцевому самоврядуванню налагодити роботу з ВПО, адже ні для кого не секрет, що переселенці можуть стати рушійною силою, поштовхом для розвитку громади», - розповіла Тетяна Бордюг, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області.

Загалом, як зазначали експерти, для внутрішніх переселенців наразі є чимало можливостей залучити фінансову підтримку, необхідно регулярно відслідковувати конкурси та пропозиції від донорів та міжнародних організацій.

Tags:

business social services participation of citizens

Source:

Share the news:

Read more:

30 September 2022

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб місцевого самоврядування - рекомендовані форми від НАДС

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб...

Національне агентство України з питань державної служби підготувало рекомендовані форми посадових інструкцій...

30 September 2022

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід країн Європейського Союзу

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід...

В Україні реформа місцевого самоврядування, що розпочалась у 2014 році, суттєво вплинула на розподіл обов’язків...

30 September 2022

Громади Волині розвивають просторове планування спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА»

Громади Волині розвивають просторове планування...

У Ківерцівській, Любешівській і Шацькій громадах Волинської області відбулися засідання робочих груп з розроблення...

30 September 2022

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» - розпочався прийом заявок

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» -...

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголошує річний програмний запит для отримання концепцій грантових проєктів, а потім повних...