Більше 110 тисяч пошкоджених об’єктів в Україні. Які особливості робіт з ліквідації наслідків – роз’яснення

Мінрегіон спільно з Асоціацією міст України надали роз’яснення щодо особливостей здійснення органами місцевого самоврядування невідкладних робіт з ліквідації наслідків збройної агресії рф, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд.

Завантажити РОЗ’ЯСНЕННЯ 

Днями відбувся семінар для територіальних громад, на якому фахівці Мінрегіону надали повну інформацію щодо відновлення інфраструктури населених пунктів.

Заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська  ознайомила учасників заходу з Порядком виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації та відновлення інфраструктури населених пунктів в умовах воєнного стану.

«Важливо, щоб на місцях чітко розуміли процедуру фіксації факту пошкоджень і руйнувань житлових будівель та споруд, завданих Україні внаслідок збройної агресії росії. Адже наразі в різних регіонах нараховується 113 тисяч пошкоджених об’єктів різної категорії, із них 67 тисяч це об’єкти житлового фонду. Для того, щоб якісно підійти до опалювального сезону, необхідно привести до ладу як об’єкти житлово-комунального господарства, так і житлового фонду», — зауважила Наталія Козловська.

Відповідно до Порядку, орган місцевого самоврядування формує перелік пошкоджених/зруйнованих об’єктів для первинного огляду, в тому числі тих, що зареєстровані в «Дії», проводить первинний огляд будівель та споруд, визначає ступінь пошкодження. Далі спеціальна комісія чи експерти проводять обстеження будівлі. В залежності від ступеня пошкодження, формується акт комісійного обстеження та/чи звіт про технічне обстеження. На основі зібраних даних орган місцевого самоврядування або власник будівлі приймає рішення про відновлення будівель та споруд.

За словами Наталії Козловської, найближчим часом буде створена єдина платформа — база даних, яка міститиме всі документи щодо пошкодженого майна. Крім того, акти комісійного обстеження можна буде створювати в електронній формі за допомогою Порталу «Дія».

20.06.2022 - 13:05 | Views: 590
Більше 110 тисяч пошкоджених об’єктів в Україні. Які особливості робіт з ліквідації наслідків – роз’яснення

Attached files:

Tags:

infrastructure war

Source:

Share the news:

Read more:

12 August 2022

Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒ роз’яснення для громад

Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували роз’яснення для органів місцевого самоврядування щодо Порядку...

12 August 2022

Організація трудових відносин в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану – нові методичні рекомендації

Організація трудових відносин в органах...

19 липня 2022 року набрав чинності Закон України №2352 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо...

12 August 2022

16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни – що потрібно пам'ятати при відбудові?"

16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни –...

Війна завдала шкоди сотням громад по всій Україні. Житлові будинки, школи, лікарні – усе потребує якнайшвидшої...