26 March 2023
Logo slogan

Просторове планування розвитку територій громад: кращі практики та рекомендації - посібники

Програма USAID з аграрного та сільського розвитку АГРО провела онлайн семінар Семінар «Просторове планування розвитку територій громад: кращі практики та рекомендації», у якому взяли участь більше 800 представників територіальних громад, вищих навчальних закладів, містобудівної, землевпорядної та ГІС-спільнот.

Під час семінару Програма АГРО представила навчальні матеріали та практичні посібники з розробки комплексних планів просторового розвитку громад, складені за результатами пілотних проєктів на територіях Пісочинської та Роганської громад Харківської області.

Ксенія Сидоркіна, директорка Програми USAID АГРО, зазначила під час свого вітального слова, що просторове планування може стати інструментом для відновлення та економічного розвитку післявоєнного часу:

“Воно дозволить розробити цілісний та комплексний план відновлення територій громад, спираючись на розрахунки та планувальні рішення, що включатиме оцінку збитків й вартість відбудови територій і рекультивації земель, виходячи з пріоритетів розвитку громад. Запрошуємо всі інші громади користуватися цим досвідом та документами у якості зразків для власної роботи”.

Програма АГРО передасть напрацювання з просторового планування вищим навчальним закладам, які впровадять методологію просторового планування, розроблену АГРО під час реалізації пілотних проектів, у начальний процес, щоб підготувати майбутніх фахівців. Такі матеріали вже отримав та впроваджує Національний університет біоресурсів і природокористування України.

Крім результатів пілотних проектів, матеріали включають бази даних, рекомендації, практичні посібники, навчальні відеоролики, які були розроблені спільно з УкрГео в межах проєкту "Підтримка громад в управлінні землями". У результаті цієї активності 87 землевпорядників та голів громад пройшли навчання, успішно склали тестування за всіма навчальними модулями та отримали практичні навички.

Олена Шуляк, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, привітала учасників заходу та зазначила, що від громад багато залежить, яким чином виглядатиме наша майбутня Україна:

“Якісна містобудівна документація буде надзвичайно важливою, коли ми розпочнемо розбудовувати наші території, окуповані й зруйновані міста та селища. Ми вже прийняли законопроект №7282, очікуємо на підписання Президентом України. Документ стосується програм комплексного відновлення територій, саме ці дані і лягатимуть в основу містобудівної документації, і слугуватимуть вихідними даними для комплексних планів просторового розвитку”. Олена Шуляк запропонувала вдосконалити законодавство та провести пілотний проєкт для використання комплексного плану в цілях відновлення територій від наслідків війни та розвитку громад".

 

ЗАВАНТАЖИТИ посібник для громад «Розробка комплексних планів» (PDF 6,2 MБ)

ЗАВАНТАЖИТИ посібник для професіоналів «Як розробити комплексний план громади» (PDF 9,9 MБ)

ЗАВАНТАЖИТИ посібник «Стратегічна екологічна оцінка комплексного плану» (PDF 7,3 MБ)

 

Переглянути запис семінару: 

 

 

31.05.2022 - 11:17 | Views: 2795

Attached images:

Tags:

spatial planning

Source:

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО

Share the news:

Read more:

24 March 2023

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та проблемні питання функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна»

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та...

Для надання роз’яснень щодо функціонування реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, налагодження  системної роботи...

24 March 2023

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку казначейського обслуговування

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку...

У березні постановою №230 Уряд ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в...

24 March 2023

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили дорожню законодавчу карту реформи

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили...

Дорожню карту нормативно-правового регулювання, яке дасть змогу втілювати подальші кроки реформи місцевого...

24 March 2023

Складання та виконання розпису місцевого бюджету: що змінилося у наказі Міністерства фінансів №57

Складання та виконання розпису місцевого...

Експерти Програми DOBRE аналізують та роз’яснюють зміни до Інструкції про складання і виконання розпису Державного...