Єдина в області об’єднана міська громада отримала нагоду стати взірцевою у написанні стратегії розвитку. Такий шанс має іще 21 громада в Україні (по одній у кожній із 22 областей). За їхнім прикладом вчитимуться інші.
Українці і поляки – партнери з двосторонньою вигодою
Не станемо приховувати той факт, що наші польські друзі працюють на території України не лише з благородною метою допомогти сусідам розбагатіти. Польща уже на тому рівні, коли залучити кошти ЄС для власного розвитку стає все складніше. А європейські гроші мають вкладатися у проекти з чітким баченням перспективи у майбутньому – така головна вимога цієї унії. Й Україна – саме той партнер, який потребує і польського досвіду, і європейських інвестицій.
Президент ВОГО «Асоціація регіонального розвитку» Анатолій Пархом’юк, який не випадково очолив волинський Офіс реформ, адже має чималий досвід у сфері самоврядування, давно і плідно співпрацює з німецькими, польськими, іншими європейськими партнерами у цьому напрямку, каже, що цей проект надзвичайно важливий, він дасть чималий поштовх і порівняно – за короткий час.
Чому – спробуємо пояснити лаконічно на кількох конкретних прикладах.
Поляки наші проблеми бачать і вміють вирішувати. З власного досвіду
Фундатор і голова Фонду Менеджерських Ініціатив Любліна Павел Прокоп каже, що чудово знає українську ситуацію із невчасним прийняттям необхідних законопроектів, розуміє, що і районна влада не в захваті від того, що передає громаді й кошти, і повноваження. Каже, що в них теж спочатку відчувалося таке своєрідне протистояння, яке ще болючіше вражало, бо було змішане із новизною та браком досвіду. Розповідає про почуте у громадах Полтавської, Дніпропетровської областей, які вже встигли відвідати в рамках цієї роботи. Запевняє, що у проблемах ми нерідко схожі, але зовсім відмінні у підходах до вирішення питань.
– Ми в Польщі вже 20 років крок за кроком ідемо до покращення, розвиваємо територію. Адже ми – не німці і не французи, котрі завжди жили у багатстві. Тож ми, як і ви, змушені були постійно працювати. Та й досі працюємо. У вас також немає іншої дороги. Але щоб це принесло успіх, необхідний чіткий план, – пояснює Павел Прокоп.
Ці 22 стратегії будуть абсолютно різними вже тому, що території діляться на сільські, селищні і міські, бідніші і багатші, сільськогосподарські і промислові… Устилузька ж стане особливою ще й тим, що центральне містечко – прикордонне. А це – як перевага, так і чималий недолік. Більше ТУТ
Share the news:
12 April 2021
Про строкові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком
Про строкові договори з педагогічними...
Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень ЗУ «Про повну загальну середню освіту», до 1 липня 2020 року з усіма...
12 April 2021
April, 20 – a conference, dedicated to planning...
The event is organized by the Ministry of Economy, Trade and Agriculture of Ukraine, supported by the FORBIZ project...
12 April 2021
A gender constituent while creating a hromada...
The third and final webinar “A gender constituent while creating a hromada statute, strategy, programmes and action...
12 April 2021
The webinar to be held on April, 13 will...
The DECIDE Swiss-Ukrainian project is holding the webinar “How hromada managers should choose communication channels...
12 April 2021
Management in local self-government bodies for mid-level managers – the training course has started
Management in local self-government bodies for...
On April, 10, 2021 the training course «Management in local self-government bodies for mid-level managers » started...