Доходи обласних бюджетів Полтавської, Волинської, Львівської, Одеської, Житомирської, Рівненської та Закарпатської областей - експертний аналіз

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували показники доходів обласних бюджетів Полтавської, Волинської, Львівської, Одеської, Житомирської, Рівненької, Закарпатської областей у щомісячному розрізі за 2021-2022 рр.


Як показують результати аналізу, у березні 2022 року відбулось скорочення доходів усіх обласних бюджетів. Основною причиною скорочення є зменшення надходжень міжбюджетних трансфертів з державного бюджету. У березні 2022 року повністю призупинилось надходження коштів субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг. Водночас основні трансферти, які забезпечують функціонування соціальної інфраструктури (базова дотація та освітня субвенція), надійшли у запланованих обсягах.

Податкові надходження обласних бюджетів Одеської та Рівненської областей були меншими, ніж відповідні показники березня 2021 року. Це відбулось через значне скорочення (більше ніж на 50%) надходжень податку на прибуток підприємств. При цьому у всіх обласних бюджетах, крім Закарпатської області, відмічається уповільнення приросту надходжень податку на доходи фізичних осіб. Попри таке уповільнення, у всіх обласних бюджетах обсяги надходжень податку на доходи фізичних осіб були вищими порівняно з показниками березня 2021 року.

У березні неподаткові надходження скоротились, порівняно з відповідними показниками попереднього року, у всіх обласних бюджетах, крім Рівненської, Закарпатської та Житомирської областей. Основною причиною такого зменшення було стрімке скорочення надходжень від плати за надання адміністративних послуг. У всіх без виключення бюджетах показники плати за надання адміністративних послуг були меншими, ніж за 2021 рік.

Підсумовуючи зазначене можна відмітити, що у березні обласні бюджети почали недоотримувати запланований обсяг ресурсу, однак критичного скорочення основних дохідних джерел вдалося уникнути. За результатами березня обласні бюджети отримали достатній обсяг коштів, щоб забезпечити належне виконання функцій обласного рівня.

Бюджет Полтавської області

Бюджет Волинської області

Бюджет Львівської області

Бюджет Одеської області

Бюджет Житомирської області

Бюджет Рівненької області

Бюджет Закарпатської області.

13.05.2022 - 17:09 | Views: 931
Доходи обласних бюджетів Полтавської, Волинської, Львівської, Одеської, Житомирської, Рівненської та Закарпатської областей - експертний аналіз

Attached files:

Tags:

budget

Область:

Рівненська область Полтавська область Одеська область Львівська область Закарпатська область Житомирська область Волинська область

Source:

Share the news:

Read more:

18 May 2022

Президент підписав закон, який розширює повноваження голів громад на час воєнного стану

Президент підписав закон, який розширює...

Президент України підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про правовий режим воєнного стану " щодо...

18 May 2022

PROSTO психологічна підтримка співробітників ЦНАП – новий набір

PROSTO психологічна підтримка співробітників...

Центр надання адміністративних послуг в усі часи – це люди. Сьогодні працівники ЦНАП проявляють особливу стійкість,...

18 May 2022

26 травня - семінар «Просторове планування розвитку територій громад: кращі практики та рекомендації»

26 травня - семінар «Просторове планування...

26 травня о 14:00  розпочнеться семінар «Просторове планування розвитку територій громад: кращі практики та...