30 March 2023
Logo slogan

До 5 лютого ЦВК має оголосити місцеві вибори в Артемівській громаді, - Сергій Попов

Керівник офісу реформ у Донецькій області у інтерв'ю "Громадському радіо" розповів про об'єднання громад в області. 

Сергей Попов: У нас, у Донецькій області, дуже активно в цей процес включилися органи місцевого самоврядування. Із 240 представництв більше половини ініціювали процес об’єднання. На жаль, до фінішної прямої ще не дійшли. Але ми впевнені, що до весни ці питання вирішимо.

Артемівська громада в нас буде міська. Об’єднала навколо себе сільські ради, які входили раніше в Артемівський район. Тепер вони зможуть сформувати свою об’єднану територіальну громаду з центром у місті Артемівськ. Це Покровська міська рада, Калинівська, Зайцевська, Опитнівська та Красненська сільські ради, які об’єдналися навколо Артемівська. Що це їм дає? Якщо подивитися на мапу населених територій, то дуже багато населених пунктів знаходиться на відстані кілометру від міста Артемівськ. Вони їздили туди отримувати адміністративні послуги. Наприклад, звідти діти ходили в школу або в лікарні. Тепер вони це будуть робити вже на законних підставах.

Крім того, тепер коштами буде розпоряджатися саме громада. Це значно спрощує механізм формування спільного бюджету на розвиток усіх територій. І, зокрема, якщо подивитися на законодавче поле, то усі субвенції, які видаються, як з державного бюджету, так і на рівні області, кошти спрямовуються безпосередньо в сільську територію для того, щоб підтягнути рівень тих послуг, які там надаються, і якість життя. Бо все ж таки саме в місті вже є розвинута інфраструктура, але в селі, вона як раз хромає шкутильгає. Тому задача Артемівська підняти рівень життя на сільській території.

Сергей Стуканов: Чи не має якоїсь суперечності, оскільки восени відбулися місцеві вибори за старим законодавством, тепер громади об’єднуються? Чи не має тут якоїсь суперечності?

Сергей Попов: В Артемівську та сільських радах, які я назвав, вибори не проводилися. Бо це та територія, де антитерористичним центром та ЦВК було прийнято рішення їх не проводити, у зв’язку з підвищеним ризиком при проведенні безпосередньо виборів. Це будуть перші вибори, а отже, політичних розбіжностей тут немає. Виникає питання, і ми вже чекаємо від ЦВК відповіді. В законі про добровільне об’єднання територіальних громад була норма, яка потребувала обов’язкової зміни підпорядкування міста або меж районів. Але тепер цю норму вилучили із закону. Тобто спочатку можна проводити вибори, а вже потім проводити ці зміни. За це має проголосувати Верховна Рада. Тому ми чекаємо рішення від ЦВК з приводу оголошення цих місцевих виборів.

Ольга Веснянка: Когда Вы ждете оглашения от ЦИК и когда пройдут выборы?

Сергей Попов: Згідно закону перші місцеві вибори мають бути оголошені за 50 днів. Оскільки дата виборів призначена на 27 березня, відповідно це потрібно зробити не пізніше 5 лютого. Фактично ми маємо ще 2тижні для того, щоб ЦВК прийняло рішення. Ми зараз сподіваємося на позитивний результат і оголошення цих виборів.

Це будуть місцеві вибори в об’єднаних територіальних громадах. По всій території України оголошено, у деяких селищних радах вже призначені вибори на 25 березня.

Сергей Стуканов: Біля міста Артемівськ є також місто Часів Яр і деякі селища до нього приєднуються. Це означає, що вибори будуть у тій громаді також?

Сергей Попов: У міста Артемівськ є два міста-супутники Часів Яр та Соледар. Це повноцінні міста, які так само мають і мера, і депутатський корпус, але вони передбачаються в окремих територіальних громадах. Зокрема, Часів Яр має об’єднати Предтечинську, Марківську, Калинівську та сількі ради. Тут ми чекаємо, що після проведення перших виборів до Артемівської територіальної громади, Верховна Рада має прийняти рішення про передання й надання статусу міст районного значення цим двом містам. Таким чином вони зможуть так само пройти процедуру об’єднання.

У Часів Ярі вже ініційовано це. Вони зараз проводять активну роботу з мешканцями сільських територій. Я думаю, що вже на літо у нас буде об’єднана Часів’ярська громада.

Слухати випуск можна ТУТ

26.01.2016 - 12:55 | Views: 6508
До 5 лютого ЦВК має оголосити місцеві вибори в Артемівській громаді, - Сергій Попов

Область:

Донецька область

Source:

Громадське радіо

Share the news:

Read more:

30 March 2023

Навіщо громаді стратегічні енергетичні документи

Навіщо громаді стратегічні енергетичні документи

Стратегічна документація допомагає громадам заощаджувати енергію без втрати якості послуг, ставати енергетично...

30 March 2023

Публічні закупівлі: відповіді на поширені запитання від громад

Публічні закупівлі: відповіді на поширені...

Експерти Програми USAID DOBRE зібрали всі питання щодо здійснення публічних закупівель, які надійшли від...

30 March 2023

Бориспільська громада побратається з містом Вантаа

Бориспільська громада побратається з містом Вантаа

Бориспільська міська рада ухвалила рішення про підписання договору про співпрацю з фінським містом Вантаа. Про це...

30 March 2023

Проєкт DECIDE офіційно стартував у Чернігівській області 

Проєкт DECIDE офіційно стартував у...

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером Швейцарсько-українського проєкту DECIDE. Про можливості...