АНОНС! 18 жовтня - прес-конференція «Відмова ЦВК призначити перші вибори у 28 об’єднаних громадах – виконання законів чи політична гра?»

АНОНС! 18 жовтня - прес-конференція «Відмова ЦВК призначити перші вибори у 28 об’єднаних громадах – виконання законів чи політична гра?»

18 жовтня 2016 року в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ, Український Дім) відбудеться прес-конференція на тему: «Відмова ЦВК призначити перші вибори у 28 об’єднаних громадах – виконання законів чи політична гра?».

Початок о 15:00.

Учасники:

  • Микола Антошик, міський голова м. Помічна (Кіровоградська область)
  • Анатолій Мартинюк, сільський голова с. Краснопілка (Вінницька область)
  • Антон Соболівський, представник у суді Воютицької сільської ради (Львівська область)
  • Остап Єднак, народний депутат України
  • Юрій Ганущак, ідеолог реформи місцевого самоврядування, директор Інституту розвитку територій. експерт Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Запрошені представники Центральної виборчої комісії

Он-лайн трансляція: uacrisis.org/ua/stream

Довідка:

8 вересня 2016 року Комітет Верховної Ради України з питань  державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування надав офіційне Роз’яснення, у якому йшлося, що проведення перших місцевих виборів у об'єднаних територіальних громадах, розташованих на території суміжних районів або з центром у місті обласного можливе без внесення змін до меж відповідних районів.

8 вересня 2016 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов зміни меж районів у процесі добровільного об'єднання територіальних громад».

Під час засідання 7 жовтня 2016 року Центральна виборча комісія не знайшла правових підстав для призначення перших місцевих виборів у 28 об’єднаних громадах. Причина відмови для 25 з цих громад у тому, що вони утворилися у складі рад суміжних районів чи довкола міст обласного значення.

17 жовтня 2016 року в Окружному адміністративному суді Києва відбудеться перше засідання щодо визнання неправомірною постанови Центральної виборчої комісії щодо відмови у призначенні виборів у Воютицькій сільській раді (Львівська область).