Об’єднання у будь-якому форматі – право громад, гарантоване законом, - В’ячеслав Негода

Об’єднання у будь-якому форматі – право громад, гарантоване законом, - В’ячеслав Негода

Не повинно бути ситуацій, коли обласна державна адміністрація гальмує добровільне об'єднання громад лише тому, що воно не відповідає перспективному плану формування громад області. Об’єднання у будь-якому форматі – право громад, гарантоване законом.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода, звертаючись до представників обласних державних адміністрацій під час селекторної наради з щодо децентралізації та реформування місцевого самоврядування.

«Обладміністрації розробляють перспективні плани відповідно до затвердженої Урядом методики. А об’єднуватися за цими планами, чи у якомусь іншому форматі – це справа самих громад, їхній добровільний вибір. Повірте, громади розуміють, що, об’єднуючись не за перспективним планом, вони не отримають відповідного статусу та усієї можливої підтримки від держави. Але якщо при цьому громади бачать перспективи для розвитку своїх територій, то ніхто не повинен і не має права їм заважати», - зазначив В’ячеслав Негода.

За словами Першого заступника Міністра, будь-яке об’єднання громад – це позитивний процес, який свідчить про зміну психології управління територіями, про початок консолідації зусиль там, де цього давно не відбувалося.

«Звичайно, якщо об’єднання не відповідає перспективному плану, ви маєте написати це у своїх висновках, але ви все одно зобов’язані подати матеріали до Центральної виборчої комісії для призначення перших виборів у громадах, які вирішили об’єднатися і не порушують при цьому закон. Ви можете переконувати громади об’єднуватися за перспективним планом, але гальмувати процес не повинні. Тим більше, у громад залишилося не так багато часу, щоб завершити усі необхідні процедури об’єднання і піти на перші вибори ще цього року. Через місяць-півтора – буде вже пізно», - звернувся В’ячеслав Негода до представників ОДА.

«Отже, маємо дати шанс стати успішними усім громадам, які обрали шлях розвитку. Законодавчі механізми для цього вже розроблені, зокрема, проекти законів про приєднання громад, які дозволять добровільно і за спрощеною процедурою приєднувати громади до вже існуючих об’єднань. Ці законопроекти вже знаходиться на розгляді у Верховні Раді», - сказав В’ячеслав Негода.

Перший заступник Міністра також зазначив, що ОДА мають всебічно сприяти об’єднаним громадам у повному і ефективному використанні коштів державної субвенції на розвиток інфраструктури.

«Разом з вами та міжнародними проектами, які працюють в регіонах, маємо не лише допомогти об’єднаним громадам реалізувати якісні проекти, а й максимально поширити інформацію про їхні успіхи. Для громад, які ще вагаються, об’єднуватися чи ні, видимі результати роботи колег будуть набагато кращим стимулом, ніж обіцянки центральної чи місцевої влади», - сказав В’ячеслав Негода.