Десятирічна співпраця між DESPRO та Вінницькою областю матиме продовження

15 березня у Вінницькій обласній державній адміністрації відбулася робоча зустріч з нагоди підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Вінницькою обласною державною адміністрацією та Вінницькою обласною радою.

Підписання цього документу гарантує Вінниччині участь у реалізації IV фази проекту, але справжня історія цієї співпраці розпочалася ще десять років тому, коли у 2007 році Вінницька і Сумська області та Автономна Республіка Крим стали регіонами-партнерами проекту DESPRO у І фазі його реалізації. 

Під час першої фази проекту було реалізовано проект водопостачання у Калинівському районі, проект водовідведення в Іллінецькому районі та проект поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) у Тульчинському районі Вінницької області. Подальші фази дозволили розширити масштаби діяльності, відтак, вже наприкінці третьої фази результатом співпраці проекту та області стало відкриття новозбудованого полігону твердих побутових відходів у Тульчині. 

– Вінницька область стала пілотним регіоном, де розпочиналося впровадження проекту DESPRO, саме тому для нашої команди ця територія має особливе значення. Тут ми зростали та розвивалися як проект, напрацьовували ті практики роботи, котрі зараз поширюємо в інших областях. Мені дуже приємно, що зараз, у IV фазі, розпочинається новий етап нашої співпраці, – зазначила керівник проекту DESPRO, Оксана Гарнець

Пригадуючи початок спільної роботи з DESPRO, голова Вінницької облдержадміністрації, Валерій Коровій, зазначив: «Коли все починалося, ніхто не сподівався, що результатом цієї співпраці стане реалізація шістдесяти двох проектів, загальною вартістю 79,1 млн. грн. Але найважливішим є те, що 26,2 млн. грн. від цієї суми становлять внески населення, а це свідчить насамперед про довіру людей до проекту. В українських реаліях непросто створити умови, аби населення повірило в реалізацію проекту і вклало в це кошти, але в нас люди знають, якщо за справу береться проект DESPRO, то заплановані заходи будуть втілені в життя, а співпраця буде результативною». 

Презентуючи напрямки роботи проекту DESPRO на Вінниччині у ІV фазі, керівник проекту Оксана Гарнець сказала, що протягом наступних трьох років проект фокусуватиме свою діяльність на розвитку системи поводження з твердими побутовими відходами.

– Ми плануємо і надалі забезпечувати консультаційну, експертну та тренінгову підтримку у розробці та впровадженні регіональної політики поводження з твердими побутовими відходами. Ми відпрацюємо процедури стратегічного планування поводження з ТПВ на прикладі Тульчинської ОТГ та допомагатимемо у розробці регіонального плану управління відходами. Інноваційним компонентом нашої діяльності стане удосконалення механізму регіонального кредитування для проектів розвитку, на прикладі Вінницької області ми маємо показати весь його потенціал. Звичайно, ми будемо підтримувати проекти, що були реалізовані протягом попередніх фаз та здійснювати їх моніторинг, – сказала Оксана Гарнець

Експерт DESPRO з питань децентралізації та публічних послуг, Вячеслав Сороковський, акцентував увагу присутніх на тому, що наразі роль регіонального рівня в сфері поводження з ТПВ виходить на перший план, адже це передбачає Національна стратегія управління відходами. 

У відповідь на слова представників DESPRO, голова обласної Ради, Анатолій Олійник, зазначив, що поряд з вирішенням інфраструктурних питань та розвитком регіональної політики, проект DESPRO вирішує ще одне важливе питання – пропонує якісно новий підхід до вирішення проблем громади.

 

– Час від часу ми все ще стикаємося з відголосками того, що менталітет людей, котрі проживають на пострадянському просторі побудований на принципах соцкультпобуту, ви ж пропонуєте абсолютно новий підхід, що спирається на необхідність активізації громади. Беззаперечною перевагою такого підходу є те, що він дозволяє змінювати свідомість людей, створює умови для розвитку неформальних лідерів на місцевому рівні, котрі згодом нерідко займають керівні посади в громадах, і це правильно, адже формує в людей відповідальність за територію, де вони проживають, вони починають розуміти, що це не «чиєсь», а «наше» – сказав Анатолій Олійник

Питання формування самостійності та відповідальності на рівні громад порушив і перший заступник очільника ОДА Андрій Гижко: «Ми будемо привчати людей працювати через кредити, через повернення, адже ми розуміємо, що будь-яка міжнародна фінансова допомога рано чи пізно закінчується. Тому ми повинні мати сталі інструменти, які не залежать від того є міжнародний проект чи немає проекту. Відверто скажу, що наш Фонд будівництва та інвестицій готовий до таких проектів і ми вдячні за пропозиції співпраці», – зазначив Андрій Гижко.

Теги:

DESPRO

Область:

Вінницька область

Джерело:

DESPRO

Поділитися новиною:

Читайте також:
92e882045d2bb9e450d481c53547f28d

22 червня 2018

Архітектори і землевпорядники об’єднаних громад...

В Одесі 21 червня стартувала дводенна Національна літня школа «Просторове планування як інструмент розвитку...

Bdd97f98e1292cc6737c0cfc03d62c0e

22 червня 2018

Як децентралізація змінила бідне село

За три роки децентралізації дотаційне село Степове перетворилось на комфортне місце - тут впроваджують іноваційні...

C05ebd1f7c3d2eeec8c024c4774d05fb

22 червня 2018

КОНКУРС для об'єднаних громад щодо впровадження...

  Фонд Розвитку Місцевої Демократії (Польща) оголошує конкурс з відбору об’єднаних територіальних громад для...