Схвалено законопроект про розвиток гірських і високогірних територій, — Зубко

Мінрегіон розробив законопроект щодо статусу високогірних населених пунктів і надання їм додаткових державних гарантій, який було схвалено Урядом. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи схвалення на засіданні Уряду проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо сталого розвитку та створення нових робочих місць у гірських та високогірних населених пунктах».

За його словами, критерієм віднесення гірських населених пунктів до категорії високогірних є розташування населеного пункту або його частини, на якій проживає більш як третина мешканців на висоті 600 метрів і вище над рівнем моря.

«Для гірських та високогірних населених пунктів будуть передбачені підвищені коефіцієнти при розрахунку розміру медичної та освітньої субвенцій, здійснені заходи щодо берегоукріплення, водопостачання та будівництва очисних споруд, а також розроблені та профінансовані державні програми щодо стимулювання розбудови транспортної і соціальної інфраструктури, розвитку бізнесу, підвищення рівня зайнятості, покращення екологічної ситуації тощо», — наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, також запропоновано внести зміни до Земельного кодексу та Закону «Про індустріальні парки» щодо зменшення розміру земельної ділянки для створення індустріального парку для гірських та високогірних територій з 15 до 10 га. «Це дасть змогу започатковувати виробництва та створювати нові робочі місця на цих територіях.
 Це можливість інтегрувати ці території до економічних процесів в Україні, створити транспортну інфраструктуру, забезпечити робочі місця, а також спростити умови для формування нових виробництв».

Нагадаємо, раніше Геннадій Зубко наголошував на необхідності внесення змін в методику формування спроможних територіальних громад для Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької і Закарпатської областей, рельєф і умови проживання в яких, відрізняються від інших регіонів. Він також ініціював співпрацю з австрійськими експертами, які мають досвід роботи з гірським населенням, щодо залучення інвестицій в ці райони, розвитку туризму, доступності освіти й інших послуг.

27.12.2017 - 11:04 | Переглядів: 11435
Схвалено законопроект про розвиток гірських і високогірних територій, — Зубко

Теги:

Геннадій Зубко гірські території регіональний розвиток

Джерело:

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Поділитися новиною:

Читайте також:

28 березня 2024

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть розробити комплексні плани просторового розвитку

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть...

Залучення інвестора, збільшення місцевого бюджету, нові робочі місця – громади Чернігівщини та Харківщини розробляють...

28 березня 2024

Як громади вистояли на початку великої війни – дослідження Центру спільних дій

Як громади вистояли на початку великої війни –...

Збереження управлінських команд, що залишилися працювати в критичний момент, – головний фактор стійкості громад. До...

28 березня 2024

Вишнівецька громада отримала сучасний ренгентографічний комплекс від Програми USAID DOBRE

Вишнівецька громада отримала сучасний...

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий ренгентографічний комплекс – таку допомогу їй надала Програма...

28 березня 2024

Результати 5-го щорічного моніторингу 25 ЦНАП: інституційна динаміка та виклики сталого розвитку

Результати 5-го щорічного моніторингу 25 ЦНАП:...

Під час конференції шведсько-українського проєкту PROSTO “Підтримка доступності послуг в Україні” були представлені...