Степанівська ОТГ - на шляху до розвитку

Новоутворена Степанівська селищна ОТГ Сумського району знаходиться на стартовій позиції для майбутнього розвитку своїх територій. Громаді місяць від народження, а вона вже активно працює: пише проекти, залучає інвесторів, укладає угоди про співпрацю з іншими громадами Сумщини.

Степанівська ОТГ знаходиться в 13 кілометрах від міста Суми. Населення громади − близько 7 тисяч мешканців. До складу громади увійшла територія Степанівської селищної ради (3 населені пункти) та Підліснівської сільської ради (7 населених пунктів).

За словами керівника громади Володимира Лукаша, Степанівська ОТГ з часом буде розширяти свої території. Планується об’єднання з Новосуханівською сільською радою, яка згідно з перспективним планом розвитку громад входить до складу цієї ОТГ, можливе приєднання територій Терешківської, Сульської, Великовільмівської сільських рад Сумського району. І є бажання співпрацювати та об’єднати зусилля з Миколаївською ОТГ Сумського району. Такий союз, на думку голови, відкриє багато можливостей для жителів обох громад.

Про співпрацю зі ще однією Миколаївською ОТГ, але Білопільського району, наразі тривають перемовини. Між громадами пряме транспортне сполучення, а центри обох ОТГ розташовані на автотрасі КонотопСуми, що значно полегшує спілкування та взаємодопомогу. У планах обох громад − співпраця та укладання договору про співробітництво.

«Одним із пунктів майбутньої угоди є спільне фінансування витрат на оплату праці спеціалістів різних сфер діяльності. Адже на даному етапі розвитку наймати самостійно дорогого спеціаліста економічно не вигідно для громади. Питання стосується, зокрема, проектних менеджерів, які будуть закріплені за двома громадами одночасно й заробітна плата для цих спеціалістів виплачуватиметься з кишені обох замовників», - зазначив Володимир Лукаш.

Пріоритетним напрямком розвитку в 2018 році Степанівка визначила галузь культури. З 1 січня 2018 року громада отримає на свій баланс 6 клубних закладів, які потребують капітальних ремонтів та матеріально-технічного оснащення. Громада планує відновити роботу усіх закладів та створити додаткові гуртки для молоді. Як зазначив Володимир Лукаш, заклади культури користуються популярністю серед населення, функціонують гуртки народної творчості, а колективи Степанівської громади постійно здобувають призові місця на районних фестивалях.

У спадок від районної ради на баланс громади перейде і 7 закладів освіти (3 ЗОШ, 4 ДНЗ). Ремонтувати планують усі три школи, відповідні програми вже прописані. Опорний навчальний заклад − Степанівську ЗОШ №1 − чекає комплексне утеплення, капітальний ремонт приміщень та ремонт даху. Планується оновлення оргтехніки в усіх ЗОШ. Що стосується ДНЗ, то приміщення степанівського «Орлятка» буде вдвічі збільшено шляхом добудови додаткових приміщень для вирішення проблеми з переповненням груп.

Медичну допомогу жителі Степанівської ОТГ у 2018 році будуть отримувати у Сумській центральній районній клінічній лікарні за рахунок субвенцій, перерахованих громадою. 6 закладів медичної сфери (амбулаторій, 5 ФАПів) увійдуть до складу новоутвореного комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги».

Благоустрій територій буде підтримуватись за рахунок співпраці громади з місцевими сільгосппідприємствами, які мають екскаватори й трактори. Селищна рада орендує їх за потребою. На перспективу, за словами Володимира Лукаша, передбачається створення свого комунального закладу, який опікуватиметься питаннями благоустрою.

Знайшла Степанівська ОТГ приміщення для майбутнього ЦНАПу та планує взяти участь у конкурсі на фінансування його технічного оснащення Програмою «U-LEAD з Європою». Конкурс відбудеться в другій половині січня, наразі громада активно працює над розробкою необхідного проекту.

Однією з головних проблем, з якою зіштовхнулась громада сьогодні, є кадровий голод, розповів Володимир Лукаш. 90% жителів Степанівської ОТГ зорієнтовані на обласний центр, і робочих рук громаді не вистачає. А зі створенням нового апарату селищної ради, комунальних закладів та установ – проблема збільшиться у кілька разів. Крім того, працюючі у Сумах сплачують податки за місцем роботи. Громада не отримує надходжень до власного бюджету від сплати ПДФО і тим самим має додаткове бюджетне навантаження для забезпечення та надання послуг на території громади родинам, які працюють в місті Суми. Мова йде про обслуговування їх в медичних закладах, навчання та виховання їхніх дітей у школах та дитсадках.

Вирішувати цю проблему Степанівська ОТГ збирається за рахунок створення нових робочих місць, гідних умов праці та заробітної плати на своїй території. На думку Володимира Лукаша, зараз повернути людей до Степанівки складно, але коли вони побачать зміни, з’явиться більше бажаючих працювати на місці.

Ще одним із шляхів розв`язання цього питання може бути укладання угоди про співробітництво з територіальною громадою міста Суми.

Головна мета, яку ставить перед собою громада, – створення умов для комфортного проживання. Мету та пріоритетні напрямки розвитку громада планує вкласти у стратегію розвитку території громади, яку спільно з Сумським Центром розвитку місцевого самоврядування планує розробити в наступному році.

18.12.2017 - 15:46 | Переглядів: 487

Приєднані зображення:

Область:

Сумська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:
03cec58431d4b342b2aaabd2bb3e679e

17 березня 2018

За два роки маємо створити Містобудівний...

Створення містобудівного кадастру України має завершитися до 2021 року. І тому, нам важлива активна співпраця у цьому...

Fe6d124e8559f52b3062080d83db98aa

16 березня 2018

Завдання: не повинно бути жодного району, де...

U-LEAD є в першу чергу хабом, в якому повинні об’єднуватися зусилля як ОДА, РДА, органів місцевого самоврядування,...

262099b7f991e974bc6da1be864000f9

16 березня 2018

Інформаційні сесії напряму з покращення якості...

Сьогодні відбулася остання з 22 інформаційних сесій, під час яких експерти ознайомили представників ОТГ та інших...