Насичене життя невеликої Грабовецької громади

Враження про єдину в Стрийському районі на Львівщині об’єднану громаду формується вже на в’їзді – працює важка техніка, ремонтують дорогу. Навпроти сільської ради є дитячий майданчик, де бавляться діти, а сама рада ділить приміщення з бібліотекою, ЦНАПом і народним домом.

Отже, перше враження таке, що в громаді вміють економити гроші. Далі, із розмови з працівниками, розуміємо, що і витрачати тут також знають на що. Спеціаліст фінансово-економічного відділу Романа Лев-Караєва розповідає, що вже другий рік поспіль у всіх шести селах ОТГ робиться вуличне освітлення: «Місцями провели заміну мереж, опор і ліхтарів, а решту встановлюємо, бо в більшості сіл освітлення не було ніколи. Уявляєте, як приємно вражені мешканці, коли вони отримали послугу, якої раніше не було».

Не лише свої власні кошти громада вкладає у розвиток – використовують усі зовнішні можливості. Так, наприклад, за кошти обласного бюджету на початку навчального року отримали новий «Школярик», а в рамках програми «Розвиток освіти Львівщини на 2017 рік» придбали п’ять шкільних дощок та сім фліпчартів майже на 20 тис. гривень. І ще один масштабний проект за обласні кошти, який реалізують у громаді: встановлення у селі Грабовець спортивного міні-футбольного майданчика зі штучним покриттям розміром 42 х 22 м на загальну суму понад 1 млн грн, який співфінансують з бюджету громади. Також доклали своїх коштів до обласної програми наповнення кабінету захисту вітчизни.

Знайшли й мільйон на співфінансування ремонту доріг, що належать до районного та обласного відання, бо, як стверджують у громаді, пересічні мешканці не знають, за яку ділянку дороги який орган місцевої влади чи самоврядування відповідає – їм потрібні однаково добрі автошляхи.

Найактуальнішу проблему сьогодення – сміття – тут також почали вирішувати. В усіх шести селах ОТГ з’явилися 12 контейнерів для збору пластикових пляшок. Також сільська рада провела конкурс на вивезення сміття, і новий постачальник послуг не лише впровадив сортування та роздільний збір твердих побутових відходів, а й удвічі збільшив частоту вивозу і суттєво понизив ціну.

Ще одну соціальну проблему – із чергами у дитячий садочок – також вдалося вирішити, створивши другу групу на 24 дитини у садочку села Довголуки.

А нещодавно рішенням сесії Грабовецької сільської ради створили комунальне підприємство «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини Грабовецької сільської ради» для забезпечення громадян населених пунктів громади первинною медико-санітарною допомогою. Придбали для ФАПів сумки-холодильники для перевезення вакцини і медичних препаратів, а також сухо-жарові шафи для стерилізації медичного інструментарію.

Для зручності взаємин із громадою і подолання бюрократичних перешкод адміністрація ради придбала програму господарського обліку, куди вносяться всі дані про мешканців громади: від площі земельної ділянки до поголів’я худоби, щоб секретарі могли швидко видавати потрібні довідки.

Голова Грабовецької ОТГ Богдан Барабаш – людина оригінальна, творча і спортивна, бо кабінет у нього не великий і просторий, а маленький і прозорий, а ще він успішний тренер спортивної команди з волейболу ВК «Конюхів», яка минулого року стала срібним призером на обласних змаганнях. Можливо, працівників ради надихає своїм прикладом голова, а може й свого ентузіазму вистачає, але більшість працівників ради їздять на роботу на велосипедах.

Довідково. Грабовецька сільська громада об’єдналася 25 жовтня 2015 року. Населення громади 4249 чол. і входять туди села Грабовець, Довголука, Воля-Довголуцька, Конюхів, Колодниця і Монастирець.

Матеріал підготували у Львівському Центрі розвитку місцевого самоврядування, що діє за підтримки Програми ЄС «U-LEAD з Європою».

30.11.2017 - 13:30 | Переглядів: 2070
Насичене життя невеликої Грабовецької громади

Приєднані зображення:

Область:

Львівська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:
C5bdb77c82cb0a3bc85982bb47b559d0

25 квітня 2018

Сири громади. Як сироварня за рік стала...

Менше ніж за рік роботи сироварня «Перечинська мануфактура» в Перечинській об’єднаній територіальній громаді...

D019093badbd14769b9b81add165f36b

25 квітня 2018

В Полонській ОТГ відкрили перший на...

25 квітня в Полонській ОТГ Хмельницької області за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» відкрився новий ЦНАП,...

2eaf34749ed31eba8450105aca3f7caf

23 квітня 2018

У Кам’янській ОТГ роблять дороги, залучають...

Ця громада об’єдналась зовсім нещодавно, проте сьогодні тут не лише ремонтують дороги та готують проекти з ремонту...