Творча майстерня, арт-дворик, — як одна з найбільших громад країни модернізує старий музей

Теребовля вважається одним із найстаріших міст Тернопільщини. Цьогоріч воно святкувало своє 920-річчя. Незважаючи на те, що в місті є безліч історичних пам'яток та навіть старовинний замок, туристам тут прийдеться не легко — у місті офіційно немає жодного готелю та до цього часу не було навіть інформаційного центру.

Полегшити життя туристові і показати, що в Теребовлі варто залишитись ще на кілька днів взялись представники місцевої ОТГ та активна молодь міста.

Найперше, що зробили у Теребовлі — це місцевий Туристично-інформаційний центр. Розмістили його неподалік центральної частини міста у приміщенні музею. Таким чином у громаді вирішили модернізувати сам музей та зробити його інтерактивнішим для туристів.

— Підвальне приміщення музею ми переробимо у майстерню, де гості нашого міста і місцеві жителі зможуть самі виробляти різноманітні вироби. Зокрема, ліпити глечики, свічки. Також частина музею стала туристично-інформаційнимм центром. Він має дві важливих мети. Перша з них полягає в тому, що тут ми зустрінемо туриста, пригостимо його кавою, розкажемо про цікавинки у місті та туристичні локації, супроводимо та допоможемо з перекладом. Також тут можна буде придбати сувеніри. Інша мета — інформаційна. Центр помалу стає прес-центром громади і формуватиме її імідж в інформаційному просторі, — розповідає керівник ТІЦ Ілона Козар.

Окрім змін у середині приміщення оновлять також і територію біля інформаційного центру, де з'явиться арт-дворик, сцена та навіть місце для перегляду фільмів під відкритим небом, новий парк.

— Нещодавно тут була захаращена територія, можна сказати, що ліс. Дерева, яких ми позбулись, були посаджені тут хаотично і не зрозуміло як. Тому ми вирішили цю територію перетворити у місце, куди б змогли приходити місцеві жителі і туристи. Тут буде міні-парк та сцена. У Львові це називається арт-дворик. Власне, подібний дворик створимо і ми. На виступи запрошуватимемо місцевих музикантів, письменників, організуємо цікаві творчі вечори, — зазначив директор музею-майстерні Володимир Худий. — Також у нас є місце, де можна буде організувати кіно під відкритим небом. Плануємо показувати документальні та патріотичні фільми, щоб піднімати трохи патріотизм і зацікавлення до України.

Наразі туристичний центр вже має свій сайт  — tic.terebovlia.info, де можна дізнатись про всі цікаві новинки та екскурсії в громаді.Також популяризують і активний відпочинок на природі. Зокрема, для любителів порибалити пропонують відповідні послуги, оскільки поруч з Теребовлею є кілька зариблених ставків. Там риболови можуть насолодитись відпочинком та улюбленою справою.

Також у планах міських активістів є створення в місті кінних прогулянок,  відновлення напису міста на горі Покрівка, і організація спортивно-туристичних квестів та змагань (альпінізм, дельтапланеризм, мотокросинг).

Зазначимо, що Теребовлянська громада є однією з нйбільших в країні. У її склад входять 25 сіл та власне місто Теребовля. Як каже голова громади Сергій Поперечний, розвиток туризму є лише однією із ланок, яку підніматимуть в громаді. Також у планах капітальні ремонти у школах, садочках, реконстурції спортивних залів у селах, будинків культури, ремонт доріг і таке інше.

Іншим громадам, які лише думають об'єднуватись, Сергій Поперечний радить насамперед поїхати подивитись, як працюють громади в Європі та обмінятись досвідом.

— Люди з нашої громади досить часто їздять закордон. Кожна поїздка це плюс до майбутніх проектів і майбутньої співпраці. Звичайно, що об'єднання — це не легкий шлях, оскільки наші люди хочуть вже і швидко. Буває жаліються на те, чому немає дороги, аргументуючи це тим, що вони в громаді і нічого не робиться. Але ж раніше взагалі нічого не робилось і ніхто нічого не казав, всім було добре. Є ще й інші випадки. Робиш дорогу — теж недобре. Одразу, кажуть, що з'явиться багато машин. Люди звикли так жити і змінити це зараз дуже важко, люди не хочуть мінятися, — каже Сергій Поперечний.  — Зараз ми починаємо все це відновлювати з нуля. Ремонтуємо будинки культури, де не робилось взагалі нічого. Відновлюємо школи, де теж ніхто нічого не робив. Впроваджувати будь-яку реформу — це важко, але ми робимо все можливе, щоб покращити життя в нашій громаді.

05.10.2017 - 14:39 | Переглядів: 30
Творча майстерня, арт-дворик, — як одна з найбільших громад країни модернізує старий музей

Теги:

USAID

Область:

Тернопільська область

Громади:

Теребовлянська міська об’єднана територіальна громада

Джерело:

«Доба»

Поділитися новиною:

Читайте також:
93fbbe3f95817c55d972e00f1520ad4d

24 жовтня 2017

DESPRO оголошує конкурс для міських рад

Швейцарсько-український проект "Підтримка децентралізації в Україні" - DESPRO оголошує конкурс по відбору пілотного...

3b4c49868ea6fa3d70e7ca3beacaf3c3

23 жовтня 2017

Більше можливостей. Життя об’єднаних громад...

Як змінилося життя громад Черкащини після об’єднання, які успіхи вони мають та що заважає їм розвиватися - у...

Cf45397dc23943a066dc10681e5e8d06

23 жовтня 2017

Припинити практику пошуку причин і...

У процесі добровільного об’єднання територіальних громад відсутній командно-адміністративний метод управління. Ні...