Великокопанівська ОТГ: «До успіху – спільними зусиллями»

Об’єднана громада, що утворилася наприкінці минулого року, згуртувавши три населені пункти двох сільських рад – Великокопанівської та Абрикосівської, за короткий проміжок часу змогла зібрати навколо себе міцну високопрофесійну команду фахівців з місцевого самоврядування. Окрім спеціалістів з Абрикосівської сільради сюди залюбки перейшли навіть з апарату сусідньої ОТГ та їздять на роботу за десяток кілометрів з міста Олешки – районного центру. Стрімкий розвиток об’єднаної громади та завзятість сільського голови Валентини Костенко та її команди за взірець досвіду беруть не лише на теренах області, а й ОТГ з інших регіонів. Тож зустрічати делегації, в тому числі й іноземні, тут уже звикли й завжди готові ділитися набутками, бо й самі ніколи не проминають можливості вчитися.

Надійним партнером громади – від процесу її утворення та подальшого становленнябуло і залишається Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України та регіональні консультанти АМУ в Херсонській області. Кожна зустріч сповнена конструктиву, як от і прес-тур «Олешківська глибинка: неупереджений погляд», організований 14 вересня до Великокопанівської ОТГ у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує АМУ.

Журналісти регіональних ЗМІ мали можливість не тільки ознайомитися з особливостями поточного стану становлення громади в її адміністративному центрі, а й відвідати Абрикосівку, познайомитися з роботою численних об’єктів соціально-культурної сфери, комунальним господарством, роботою місцевого відділення поліції. Помилуватися загальним благоустроєм та тим, як селяни дбайливо доглядають за своїми обійстями, адже села потопають у зелені та квітах.

Все – в родину

Після створення ОТГ, люди остаточно зрозуміли, що процвітання їх населених пунктів – лише в їх руках.

- До об’єднання бюджет Великих Копанів був 6 мільйонів, а Абрикосівки – 400 тисяч. Зараз наш загальний бюджет став 32 мільйони гривень. Майже половина надходжень – це акцизний податок. Цифра велика, проте і видатків у нас стало більше, бо ми ж тепер всі соціальні об’єкти утримуємо власним коштом, – розповіла сільська голова Валентина Дмитрівна Костенко.

Спочатку в об’єднаній громаді створили власне комунальне підприємство «Великокопанівське». Воно займається буквально всім – дороги, обрізка дерев, скошування трави, прибирання сміття, навіть власний ритуальний магазин відкрили. Але і на цьому вирішили не зупинятись. Аби людям було де проводити свята, сільрада викупила старе приміщення і облаштувала в ньому велику банкетну залу на 170 місць. У сусідній будівлі також почали робити ремонт. Там хочуть зробити для молоді дискотеку з баром.

Є в громаді навіть власна їдальня та готель!

 До нас дуже багато приїздять людей, аби працювати на місцевому ринку. Дуже часто людям ніде переночувати і вони сплять прямо в машинах. То ж ми подумали – а чому б не зробити для них готель? Викупили старе приміщення, так само облаштували й їдальню. Ми знаємо, що зараз багато хто в інших громадах намагається продати все, що можна. А ми ж навпаки – намагаємось скупити все, що можна. І зробити там щось корисне для людей. До речі, найближчим часом хочемо відкрити комунальну аптеку. Аптеки у нас є, але вони приватні і жодна не працює за державною програмою «Доступні ліки». А ми зробимо, щоб люди могли отримувати безкоштовні медикаменти і купувати ліки без фантастичних націнок, – розповідає Валентина Дмитрівна.

Зрозуміло, що на втілення будь-яких амбітних планів необхідні кошти. Де їх взяти? Писати проекти. Зараз цим у сільській раді займається не окремий відділ, а заступник голови з гуманітарних питань Надія Круц.

- Ми подавались на проект Добре. Але вони сказали, що в нас і так все дуже добре. Вони дають кошти на щось невелике – освітлення, дитячі майданчики тощо. А у нас все це є. У нас зараз більш амбітні та глобальні проекти, – розповідає Надія Миколаївна.

Найбільшою проблемою в громаді лишається стан доріг. Тому громада зараз активно займається вирішенням цього питання.

Стадіону – бути

сцеве комунальне підприємство опікується і стадіоном. Там не лише займаються діти. А функціонують дві професійні футбольні команди. А тренують їх спеціалісти херсонського «Кристалу». Усі витрати на форму, інвентар сільрада взяла на себе. Також навела лад у роздягальнях, а зараз планують огородити територію стадіону. І зробити яскравий центральний вхід. Бо поки що стадіон більше – неогороджена земельна ділянка із травою.

На території адмінцентру розташовується один з найбільших оптових сільськогосподарських ринків південної України. Добре це чи погано – окрема тема, однак чепурне мальовниче село сьогодні серйозно потерпає через забитість транспортом автотраси, яка пролягає через населений пункт. Постійні автозатори та сміття, яке летить з вікон автівок, добряче допікає сільським жителям та комунальникам. Хоч і справляються з цим вони на відмінно.

Все для людей

а території громади працює відділення №6 Олешківського відділу поліції. Працюють в ньому двоє дільничних інспекторів поліції. А за рахунок громади – ще й громадський помічник дільничного. Поліцейські кажуть, що сільська рада жодного разу не відмовила їм в допомозі. Так, їм регулярно виділяють кошти на оплату електроенергії, придбання форменого одягу, паливно-мастильних матеріалів, канцтоварів, комп’ютерної техніки.

Окрім цього, сільська рада подбала і про безпеку. І за власні кошти встановила 8 камер відео­спостереження.

Пишається об’єднана громада і ясла-садочком «Ягідка», що розташований у Великих Копанях. Зараз його відвідують 142 дитини. Працюють з дітками педагоги, музичний керівник, інструктор з фізичного виховання, логопед і психолог. У садочку нові ігрові майданчики для дітей, які облаштували з фантазією. А ще – парк, який спеціально створили для малечі. Там, на галявинках, дітки не лише знайомляться із рослинним світом. А й займаються гімнастикою. І все – заради розвитку здорових і допитливих громадян громади...Повну версію читати ТУТ

 

22.09.2017 - 20:11 | Переглядів: 761
Великокопанівська ОТГ: «До успіху – спільними зусиллями»

Область:

Херсонська область

Громади:

Великокопанівська сільська об’єднана територіальна громада

Джерело:

«Херсонщина за день»

Поділитися новиною:

Читайте також:
2cc90ef76a6414d5b42f3653f554ac0d

24 травня 2018

У Березівській ОТГ учні через краудфандинг...

Школярі Березівської громади Одещини ініціювали та за підтримки громади зібрали кошти на обладнання...

7c4a6351bb0fda84d62f5a6cac0547c7

24 травня 2018

Як живе найменша об'єднана громада...

Квіти замість городини, польська мова з першого класу, стипендія школярам за гарні оцінки та спортивні досягнення...

5cdd4e53e4902ece9f6e68d9eb555e43

23 травня 2018

Заворсклянська ОТГ налагодила виїзне соціальне...

Заворсклянська об’єднана територіальна громада Полтавщини, в якій перші вибори відбулися менше ніж півроку тому, вже...