Україна активізувала співпрацю в рамках стратегії ЄС для Дунайського регіону

«Активна участь України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності її регіонів, прискоренню євроінтеграційних процесів та наближенню рівня життя населення прикордонних регіонів до середньоєвропейського», - сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода під час спільного з європейськими партнерами круглого столу щодо участі України в Європейській Стратегії для Дунайського регіону та синхронізації пріоритетів.

За його словами, Мінрегіон докладає максимум зусиль, щоб відновити координаційний механізм, актуалізувати спільні пріоритетні проекти, визначити спільний середньостроковий план дій участі України в реалізації Стратегії, в тому числі в рамках діючих інструментів ЄС, зокрема Дунайської транснаціональної програми.

Європейська сторона вітала активізацію участі України в спільних заходах з реалізації Стратегії та поліпшення координації спільних дій, що відбулося з жовтня 2016 року, та відзначила важливість практичної реалізації спільних проектів, відповідальними за які є секторальні міністерства.

Сторони обмінялися інформацією про пріоритети співпраці для розвитку транспортної інфраструктури, інновацій, розумної спеціалізації, запобігання екологічних ризиків в Дунайському регіоні та домовилися про подальші дії для впровадження спільних проектів в цих сферах.

За інформацією Першого заступника Міністра, на червень 2017 року планується засідання українського Координаційного центру, за результатами якого буде узгоджено пріоритетні для української сторони проекти, середньостроковий план дій та відповідальних за напрямами Стратегії.

«Ми вітаємо рішення Європейської Комісії виділити 5 млн євро для фінансування участі українських партнерів у спільних проектах Дунайської транснаціональної програми. Спільно з Європейською комісією ми вже працюємо над підготовкою міжнародного договору для участі України в реалізації цієї програми. Ми впевнені, що співпраця в рамках Стратегії сприятиме економічному розвитку країн Дунайського регіону та створенню кращих умов для його жителів», - резюмував В’ячеслав Негода.

У засіданні круглого столу взяли участь представники облдержадміністрацій, міністерств, відповідальних за реалізацію пріоритетних проектів в рамках стратегії ЄС для Дунайського регіону, неурядових організацій та асоціацій. З європейської боку у заході взяли участь представники Європейської Комісії, об’єднаного дослідницького центру та країн-координаторів пріоритетних напрямів розвитку транспортної інфраструктури, розвитку знань, освіти та інновацій,  запобігання екологічних ризиків стратегії ЄС для Дунайського регіону (Угорщина, Словенія, Бельгія, Сербія).

Нагадаємо, минулого тижня був оголошений другий конкурсний відбір проектів для фінансування в рамках Дунайської транснаціональної програми на 2014-2020 рр.

Раніше В’ячеслав Негода зазначав, що Реалізація Дунайської стратегії відкриває нові перспективи для розвитку регіонів України.

Детальна інформація щодо реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону в Україні є ТУТ

Довідка

Розвиток транскордонного співробітництва є одним із основних пріоритетів державної регіональної політики та операційних цілей, визначених Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року.

В минулому році Уряд України затвердив Державну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки, якою одним із пріоритетних завдань визначено розвиток співробітництва в Дунайському регіоні.

Україна долучилася до реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону ще у 2011 році, чітко визначивши цілі та проекти, які відповідали пріоритетам Стратегії.

У жовтні 2016 року Урядом прийнято рішення про передачу функцій із забезпечення діяльності Координаційного центру від Мінекономрозвитку до Мінрегіону.

Поділитися новиною:

Читайте також:
Bfc93f82452c609b0285000ece9b21fa

24 травня 2018

УВАГА! DESPRO оголошує новий е-курс «Староста»

Інститут старости є новим для України і, в майбутньому, потужним рівнем місцевого самоврядування. Але кадрові питання...

4c2f7a1d26d95dbb6b145dab3b26d0d1

24 травня 2018

«Мрія» та реальність: коментарі учасників...

На Конгресі старост об’єднаних територіальних громад у місті Дніпро старости ділилися досвідом і вирішували спільні...

9f75d3f77c643fe3beefb00ebf2e4940

24 травня 2018

Вакансія! Асистент проекту для впровадження...

SKL International оголошує конкурс на посаду асистента проекту для впровадження Програми «U-LEAD з Європою» –...