На Прикарпатті обговорили нові можливості реформи децентралізації

У рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) відбулося засідання регіональної платформи щодо нових можливостей, які дадуть схвалені парламентом децентралізаційні закони.

Захід відбувся за участю заступника голови ОДА Валерія Крецула, народного депутата України, першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності  Михайла Довбенка, Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа, директора Інституту гуманітарної підготовки і державного управління ІФНТУНГ Дмитра Дзвінчука та виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука.

Під час засідання присутні обговорили виклики та загрози місцевому самоврядуванню.

Михайло Довбенко наголосив, що реформа місцевого самоврядування є однією із найважливіших реформ. І вже сьогодні вона дає очевидні результати. За його словами, парламентарям дуже важливо вивчати думки щодо її впровадження на місцях, аби знати, що робити далі, у якому напрямку рухатися. Принцип добровільності в процесі об’єднання громад є визначальним, наголосив народний депутат. Все ж досвід європейських країн показує, що всі розпочинали з добровільності, але процес об’єднання завершували добровільно-примусовим або примусовим варіантом. На його думку, наразі ще не до кінця реалізовано принцип добровільності.  Проте з нею не будуть довго затягувати, ще з рік-півтора попрацюють на основі закону про добровільне об’єднання.

Своєю чергою, Юрій Стефанчук акцентував увагу на необхідності підвищення спроможності органів місцевого самоврядування в контексті реформи децентралізації, а також проаналізував закони і законопроекти, що стосуються  наповнення дохідної частини місцевих бюджетів. «З огляду на те, що змінами до Бюджетного та Податкового кодексів наприкінці 2016 року на рівень місцевих бюджетів було перекладено низку видаткових повноважень, зокрема в галузях освіти та охорони здоров’я, доцільним є посилення фінансової спроможності місцевих бюджетів шляхом розширення їх податкової бази. – підкреслив Юрій Стефанчук. – Адже місцеві бюджети є основою для створення та діяльності органів місцевого самоврядування, а також вирішальним чинником стійкого економічного розвитку регіонів. При формуванні місцевих бюджетів варто враховувати весь їх податковий потенціал. Звісно, що формування фінансово самодостатніх адміністративно-територіальних одиниць потребує системних виважених змін у податковому та бюджетному законодавстві, оскільки недостатність власних стабільних джерел доходів значно зменшує та обмежує вплив місцевих бюджетів на розвиток територіальних громад».

Учасники заходу акцентували на викликах і загрозах місцевому самоврядуванню, нових можливостях, які дадуть громадам схвалені парламентом децентралізаційні закони і зміцненню місцевого самоврядування, голови ОТГ ставили чимало запитань народному депутату.

За підсумками регіональної платформи Івано-Франківське РВ АМУ спрямує напрацьовані пропозиції народному депутатові України, першому заступнику голови Комітету ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності  Михайлові Довбенку задля вирішення місцевих проблем на законодавчому рівні.

Область:

Івано-Франківська область

Джерело:

Сайт Івано-Франківської ОДА

Поділитися новиною:

Читайте також:

29 березня 2024

Методичні рекомендації ОМС щодо діяльності у сфері національної інфраструктури геопросторових даних

Методичні рекомендації ОМС щодо діяльності у...

Розвиток національної інфраструктури геопросторових даних - важлива складова процесу відновлення громад та...

29 березня 2024

U-LEAD надала семи українським громадам шкільні автобуси

U-LEAD надала семи українським громадам шкільні...

Повномасштабна війна завдала великої шкоди нашим школам та освітній логістиці. Щоб закрити цю потребу, на кошти...

29 березня 2024

Проєктний офіс в громаді: яким він має бути?

Проєктний офіс в громаді: яким він має бути?

Що таке проєктний офіс і навіщо його створювати громаді? Яким він має бути і які функції на нього можна покласти?...

29 березня 2024

У Вижницькій громаді модернізують систему водопостачання за допомогою Програми USAID DOBRE

У Вижницькій громаді модернізують систему...

Система централізованого водопостачання у Вижниці Чернівецької області була побудована майже півстоліття тому. За цей...