Чому зросли бюджети полтавських громад після об’єднання та що зроблено на практиці

 Два роки тому в Україні стартувала бюджетна децентралізація. Нові правила гри між державою та місцевими громадами, за якими міста та села отримали значно більше фінансових повноважень та, відповідно, надходжень до бюджету, позитивно вплинули на їхній розвиток. Особливі ж преференції від держави отримали перші об’єднані територіальні громади: 60% ПДФО, які залишаються в місцевому бюджеті, 25% екологічного податку, 5% акцизного, 100% єдиного податків, 100% на прибуток підприємств та фінансових установ, що перебувають у комунальній власності, 100% податку на майно. Крім того, ОТГ мають значну фінансову підтримку від держави: субвенцію на розвиток інфраструктури, стимули від державного фонду регіонального розвитку тощо. Про перші результати фінансової реформи, вдало реалізовані проекти та перспективи об’єднаних громад ми поговорили з Інною Іщенко, директором Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської облдержадміністрації.

Пані Інно, у скільки разів збільшилися бюджети ОТГ, власне, за рахунок чого відбулося це зростання?

 – За 2016 рік доходи загального фонду бюджетів разом із трансфертами з держбюджету (коштами, що надають із державного місцевим бюджетам, прим. авт.) збільшилися майже в  чотири рази, порівняно з відповідним періодом минулого року, і  склали 542 млн грн. Усі бюджети об’єднаних громад перевиконали планові показники, затверджені на відповідний період. Найбільший відсоток перевиконання має Пирятинська громада – 109,9%.

Основним джерелом зростання наповненості бюджетів є податок на доходи фізичних осіб – 165 млн грн (50%). Наступні за вагомістю – це плата за землю – 69 млн грн (21%) та акцизний податок – 44 млн грн (13%).

Частка власних надходжень місцевих бюджетів 2016 року – 61,4% від загального розміру доходів місцевих бюджетів, або 333 млн грн, частка трансферів із державного бюджету – 38,6%, або 209 млн грн. Із них: медична субвенція – 53 млн грн (10%), освітня субвенція – 95 млн грн (17%), базова дотація – 4 млн грн (1%), інфраструктурна субвенція – 57 млн грн (11%). Читайте також: за минулий рік полтавські ОТГ реалізували проектів на 130 млн грн.

– Минулого року ОТГ подавали чимало проектних заявок на різноманітні конкурси, зокрема і до державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). На що були спрямовані ці проекти?

– Понад 40 інвестиційних проектів 2016 року подали об’єднані територіальні громади для участі в конкурсі на фінансування з ДФРР. Найактивнішими були в Омельницькій ОТГ, де підготували 7 проектів. Лише по одному проекту подали   Піщанська, Новознам’янська та Недогарківська ОТГ. Інвестиційні проекти спрямовані на соціальний та економічний розвиток конкретних громад, а відтак і Полтавщини в цілому. Загальна вартість поданих проектів складала майже 80,0 млн грн. Вони передбачали реконструкцію навчальних та медичних закладів, наближення надання якісних адміністративних послуг, поліпшення стану матеріально-технічного забезпечення комунальних підприємств громад, розвиток інфраструктури тощо.

– А скільки проектів підготували інші громади, які не об’єднані наразі?

– Для участі у конкурсному відборі на фінансування з ДФРР 2016 року взагалі подало 111 інвестиційних проектів. Громади, які не об’єднані наразі, підготували та подали 71 проект.

– Розкажіть трохи більше про втілені на практиці громадами проекти.

– За підсумками 2016 року, територіальні громади за фінансової підтримки ДФРР реалізували 8 інвестиційних проектів. Це шкільний автобус для Клепачівської ОТГ, екскаватор-навантажувач для потреб комунального підприємства Глобинської ОТГ, збудований водогін, провели зовнішнє освітлення в Омельницькій ОТГ. Соціально важливий проект реалізували в Семенівській ОТГ, завдяки якому реконструювали нежитлову будівлю під будинок для самотніх людей похилого віку. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини Білоцерківської ОТГ отримала спецавтомобіль «Швидка медична допомога». У Шишацькій ОТГ провели термомодернізацію Михайликівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, що забезпечило належні умови для навчання майже 100 школярів. Крім цього, 2016 року новий генеральний план отримали Великі Сорочинці.

– Скільки проектів до ДФРР підготували об’єднані громади вже цього року?

– Цього року ОТГ підготували та подали для участі в конкурсному відборі на фінансування з ДФРР 46 проектів. Проекти різноманітні, але всі спрямовані на соціальний та економічний розвиток регіону. Зокрема, це ініціативи, які передбачають реконструкцію та термомодернізацію закладів охорони здоров’я, освіти (навчально-виховних комплексів, загальноосвітніх шкіл, дошкільних навчальних загальноосвітніх закладів), будівництво полігону для твердих побутових відходів, створення індустріального парку, реконструкцію освітньо-культурно-спортивних закладів, будівництво центрів надання сучасних адміністративних послуг, розробку містобудівної документації тощо.

Завдяки державній фінансовій підтримці ОТГ Полтавської області реалізували 110 інвестиційних проектів. Найбільше проектів втілили в життя в Омельницькій ОТГ – 30. На другому місці – Новознам’янська – 19, у Глобинській – 13, у Клепачівській та Шишацькій – по 11, а в Пирятинській – 10.(…) Повну версію читати ТУТ

Область:

Полтавська область

Джерело:

«kolo.news»

Поділитися новиною:

Читайте також:
35060ca20f9e5dbecb061736f841945e

18 січня 2018

У Вінницькій області стартував конкурс...

На Вінниччині журналістів та студентів, які навчаються на факультетах журналістики, запрошують взяти участь у...

8097c1d798771325acd8fce223377deb

18 січня 2018

У Покровському районі говорили про медичну...

17 січня 2018 року у Покровській районній державній адміністрації пройшов семінар «Медична реформа: завдання та перші...

1bd0fa58fe7de4405c9abcd1844d6ac8

18 січня 2018

На Черкащині відбудеться перша конференція...

Про це стало відомо під час бізнес-ланчу “Децентралізація на Черкащині: підсумки-2017, перспективи-2018”,...