Децентралізація: проблеми і перспективи утворення великої Бориславської спроможної громади

Минулий тиждень для громадськості та депутатського корпусу Борислава виявився напруженим. У місті вперше серйозно заговорили про адміністративно-територіальну реформу та почали перейматися інтересами Борислава. Своєрідним каменем спотикання для активних громадян та депутатів міської ради стали два проекти Перспективних планів спроможних територіальних громад Дрогобицького району

У першому Бориславу відводиться роль одного із чотирьох майбутніх адміністративно-територіальних центрів Дрогобицького району, навколо якого об’єднуються 14 населених пунктів регіону, включаючи селища Підбуж та Східницю. У другому – Борислав виступає центром об’єднання у спроможну територіальну громаду Дрогобиччини трьох населених пунктів – Борислава, Попелів та Ясениці-Сільної. При реалізації такого варіанту об’єднання курортне селище Східниця, а також смт. Підбуж виступають окремими центрами об’єднаних територіальних громад регіону поряд із містами Дрогобичем, Трускавцем, смт. Меденичі, а також Новим селом Дрогобицького району, які у ході денцентралізації стають окремими адміністративно-територіальними центрами Дрогобицького регіону.

Саме ця розбіжність у підходах до визначення ролі та місця Борислава у процесі формування об’єднаних спроможних громад Дрогобиччини стала поштовхом до гострої дискусії на сесії Бориславської міської ради. За наслідками обговорення проблеми депутатський корпус ухвалив звернення до голів Львівської обласної ради Олександра Ганущина та облдержадміністрації Олега Синютки, а також голови постійної діючої депутатської комісії Львівської обласної ради з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Володимира Сагана.

Минулого вівторка відбувалося засідання профільної комісії облради з питань децентралізації, відтак на її засідання до Львова вирушила представницька делегація з Борислава.

Борислав стоїть на позиціїоб’єднання навколо себе 14 населених пунктів регіону

Метою поїздки на засідання постійної комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Львівської обласної ради чисельної бориславської делегації на чолі із секретарем ради Юрієм Химиним та заступником міського голови Богданом Монастирським була категорична незгода депутатів Бориславської міської ради та громадськості міста із проектом перспективного плану спроможних територіальних громад Дрогобицького району, згідно якого до Борислава приєднуються лише сільські громади Ясениці-Сільної та Попелів, а не 17 адміністративно-територіальних одиниць Дрогобицького району, включаючи території Східницької та Підбузької селищних, а також Модрицької, Попелівської, Ясенице-Сільнянської, Бистрицької, Довжанської, Новокропивницької, Опаківської, Рибницької, Старокропивницької, Ластівківської, Залокоцької, Смільнянської, Нагуєвицької та Урізької сільських рад, як це було передбачено раніше.

Борислав, – за твердженням міського голови Ігоря Яворського, – має усі перспективи, щоб стати центром великої об’єднаної громади, яка буде налічувати у своєму складі 17 населених пунктів, а не три, як це передбачено варіантом, винесеним на розгляд та затвердження обласної ради профільною комісією.

– Адміністративні амбіції та спроможність Борислава, – зазначає Ігор Яворський, – стати центром великої об’єднаної територіальної громади підтверджуються економічними показниками. Після об’єднавчих процесів у бюджеті великої об’єднаної Бориславської громади утвориться профіцит бюджету, який дозволить розвивати приєднані території та успішно розвивати створену спроможну громаду. У Бориславі для цього є усі можливості. У місті наявні усі структури органів державної влади та місцевого самоврядування, які сьогодні функціонують і здатні надавати послуги значно більшій кількості населення. Місто має значний кадровий потенціал, розвинуту промислову та навчально-методичну базу, відтак може і повинно стати центром об’єднання навколо себе значної кількості населених пунктів, як це і було передбачено передостанньому варіанті проекту перспективного плану об’єднаних територіальних громад Дрогобиччини, що був оприлюднений офісом реформ Львівщини задовго до появи останнього варіанту із сімома спроможними громадами. Ми стоїмо на позиції – наголосив Ігор Яворський – об’єднання навколо Борислава 14 населених пунктів, в тому числі Східниці, яка повинна входити у формат великої спроможної Бориславської громади. Повну версію читати ТУТ

Область:

Львівська область

Громади:

Бориславська територіальна громада

Джерело:

«Нафтовик Борислава»

Поділитися новиною:

Читайте також:
A77e10637370cae189d256b6456b5d92

19 червня 2018

АНОНС! Програма USAID DOBRE запустить першу...

20 червня 2018 року о 14:00 у Байковецькій сільській об’єднаній територіальній громаді відбудеться запуск першої...

E7741e021fe08f0592ba0508f62dbb31

19 червня 2018

ОТГ = об’єднаний табір громади

Вже другий рік поспіль школярі Полянської об’єднаної територіальної громади, що на Закарпатті, проходять оздоровлення...

9971b5f9f739d2061df20eb2b27474f5

19 червня 2018

На Житомирщині ще одна громада отримала...

Чуднівська громада отримала висновок Житомирської ОДА щодо відповідності Конституції та законам України проектів...