Сільське господарство, інфраструктура і туризм – ключові напрямки розвитку Міженецької ОТГ

Про це йшлося під час круглого столу з обговорення проекту Стратегії Міженецької об’єднаної територіальної громади, який відбувся 08 червня 2016 року в сесійній залі приміщення Міженецької сільської ради Старосамбірського району Львівської області.

За словами учасників круглого столу саме ці галузі мають найбільший потенціал до розвитку і в цьому є необхідність. Як сказав голова громади Володимир Брицький, громада має хороший збережений потенціал в сільському господарстві, на території села є унікальний дендропарк і хороші природні умови, однак розвитку цих об’єктів, залученню в них інвестицій перешкоджає поганий стан доріг і слабкий рівень розвитку іншої суміжної інфраструктури.

Учасники заходу обговорювали слабкі та сильні сторони громади можливості та загрози, з якими вони можуть стикнутися. Крім збереженої з радянського періоду матеріально-технічної бази, стратегічно важливим є близькість громади до кордону з Польщею. Саме тому багато уваги було приділено обговоренню можливостей з облаштування митного переходу на території громади. Роман Батючок, заступник голови громади розповів про раніше розроблений проект по облаштуванню такого переходу в сусідніх Нижанковича і про проблеми, через який він не був втілений та які перспективи  Міженця реанімувати цей проект та впровадити його в себе. Це є одне з ключових завдань громади поряд з ремонтом доріг в напрямку розвитку інфраструктури.

Щодо джерел коштів для впровадження цих заходів було розглянуто різні варіанти. Як залучення в основному грантових коштів, так і акумулювання власних ресурсів,  хоча б для співфінансування.

На думку учасників, частково кошти для доріг могло б забезпечити сільське господарство. В громаді є потенціал до розвитку фермерства, садівництва. Є успішні приклади вирощування ягід, є землі, які б були придатними для вирощування фундука. Важливим є лише заходи до залучення у розвиток сільського господарства інвесторів та стимулювання місцевого агропідприємництва.

Разом з тим, за словами, Романа Батючка, необхідно думати і про переробку сільськогосподарської продукції, що збільшувало б її додану вартість, а, відтак, і прибуток. З цього приводу учасники висунули ідею щодо налагодження цеху з обробки та фасування круп, зокрема гречки. Цьому сприяє і попит на ринку і відсутність подібних виробництв в окрузі та навіть в області.

Не менше зацікавлення викликала і сфера туризму. Учасники говорили про шляхи відновлення та промоції дендропарку, про його існуючий занедбаний стан та інші деталі. Разом з тим, крім дендропарку в громаді є високий потенціал розвитку саме агротуризму. Хороша природа, чисте повітря, сільськогосподарський характер виробництва та спосіб життя місцевих жителів, а також велика кількість домогосподарств, які можуть стати агросадибами, географічна віддаленість дають об’єктивне підґрунтя до розвитку.

У підсумку було досягнуто згоди щодо необхідності комплексного руху у розвитку цих галузей. Це дало б найкращий ефект та з часом сприяло б громаді у вирішенні інших менш стратегічних проблем.

Область:

Львівська область

Джерело:

«Громадський простір»

Поділитися новиною:

Читайте також:

28 березня 2024

Громадам важливо розуміти правові підстави залучення волонтерів

Громадам важливо розуміти правові підстави...

Програма U-LEAD організувала для посадових осіб ОМС інформаційну сесію, присвячену особливостям залучення волонтерів,...

28 березня 2024

Створення молодіжних рад в територіальних громадах - U-LEAD запрошує до участі у новій програмі

Створення молодіжних рад в територіальних...

«U-LEAD з Європою» запрошує представників громад долучитися до Програми підтримки «Створення молодіжних рад в...

28 березня 2024

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть розробити комплексні плани просторового розвитку

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть...

Залучення інвестора, збільшення місцевого бюджету, нові робочі місця – громади Чернігівщини та Харківщини розробляють...

28 березня 2024

Як громади вистояли на початку великої війни – дослідження Центру спільних дій

Як громади вистояли на початку великої війни –...

Збереження управлінських команд, що залишилися працювати в критичний момент, – головний фактор стійкості громад. До...