Мінрегіон та МОЗ презентували узгоджену позицію щодо реформування системи охорони здоров’я в умовах децентралізації

Цього року об’єднані громади отримають можливість самостійно розвивати систему надання первинних медичних послуг на своїй території. Також вже найближчим часом з’явиться методика формування мережі вторинної ланки охорони здоров’я - госпітальних округів. Ці кроки розв’яжуть існуючі проблеми зі створенням мережі якісних медичних послуг в об’єднаних громадах, а також узгодять дії центральних органів виконавчої влади і місцевого самоврядування у процесі подальшого реформування медичної галузі.

«Децентралізація – це не тільки передача повноважень і коштів на місця. Наше завдання - надати людям нову якість послуг. Сьогодні йде реформування всіх територіальних органів, і нам треба показати, як в контексті зміни системи управління надаватимуться освітні, медичні послуги, як буде налагоджена співпраця з пенсійним фондом, правоохоронними органами, як працюватимуть пожежні частини та поліцейські станції. Таким чином,  кожна територіальна громада розумітиме, як працюватиме ця система», - зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час міжвідомчої наради, де головам обласних департаментів охорони здоров’я та представникам об’єднаних територіальних громад презентували концепцію реформування медичної сфери в контексті децентралізації.

«Спільно з Міністерством охорони здоров’я ми напрацювали концепцію впровадження медичних послуг в об’єднаних територіальних громадах в контексті децентралізації. За перше півріччя нам потрібно визначити остаточний механізм, щоб на 2017 рік ми затверджували бюджет уже в рамках прийнятої концепції та тих законів, які дозволять налагодити фінансування первинної, вторинної і третинної ланок медицини», - додав Віце-прем’єр-міністр.

Учасники заходу погодилися з тим, що на цьому етапі розвитку місцевого самоврядування в умовах децентралізації необхідно прийняти швидкі рішення, щодо вирішення нагальних питань надання медичних послуг як на базовому, так і на вторинному рівні.

За ініціативи Мінрегіону внесено зміни до законодавства, які дозволять об’єднаним громадам вже цього року не лише отримувати гроші з держбюджету на первинну медицину, а й визначати, як ці послуги надавати. Об’єднані громади зможуть самостійно або у співпраці створювати центри надання первинної медико-санітарної допомоги, розвивати амбулаторії чи ФАПи або ж користуватися послугами лікарів загальної практики – сімейних лікарів, які провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці.

Відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я вже підписано і знаходиться на юстуванні.

Щодо формування системи надання послуг в сфері охорони здоров’я другого рівня, протягом місяця за участі фахівців МОЗ, Мінрегіону та провідних  експертів планується розробити та затвердити методику формування госпітальних округів.

Після цього має бути затверджена постанова Уряду про склад  госпітальних округів, внесені змін до Бюджетного кодексу в частині фінансування програм надання вторинної медичної допомоги, а також зміни до Закону України «Про основи законодавства України про охорону здоров’я» в частині управління госпітальними округами.

Основною метою цих змін є модернізація медичної інфраструктури, а також перехід на оптимальну модель надання медичних послуг в державі, створення єдиного медичного простору, де пацієнт може отримати якісну послугу в будь-якому місці країни.

Як повыдомлялося, при Мінрегіоні було створено робочу групу з представників Міністерства охорони здоров’я, Мінрегіону та експертів, які напрацювали конкретні завдання, котрі необхідно виконати для організації на базовому  та субрегіональному рівні якісної медичної допомоги.

Презентація «Децентралізація в сфері охорони здоров'я України» є ТУТ

Поділитися новиною:

Читайте також:
21823e42b40b88efdba1bd981f46f3a6

24 березня 2018

На Дніпропетровщині відбувся навчальний тур...

20-21 березня 2018 року на Дніпропетровщині відбувся навчальний тур «Кращі практики: досвід громад, які об’єдналися»....

728855966e5dd2fccab7ac3df400386a

23 березня 2018

Громади мають бути залученими і поділяти...

Міські, сільські, селищні ради мають бути залученим до організації послуг з надання первинної медичної допомоги....

Fe41991e8f6d93187741a471030b89ba

23 березня 2018

Агломерації можуть розширити повноваження...

Неправильно вважати, що коли місто не об’єднується з сусідніми громадами, його розвиток має зупинитися. Об’єднання –...