Про реформу говорять

Квіт пообіцяв університетам розширення повноважень

Сергій Квіт наголосив, університети отримають повноваження з вирішення багатьох важливих питань та відповідальність за якість надання освітніх послуг.

На цьому наголосив Міністр освіти і науки Сергій Квіт 17 квітня 2015 року під час зустрічі з науково-педагогічними працівниками та студентами Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Як повідомив Сергій Квіт, в основі Закону «Про вищу освіту» лежить ідея університетської автономії, над якою почали працювати ще у 2005 році  представники вищих навчальних закладів як державної, так і приватної форм власності, що згодом об’єдналися навколо цієї ідеї у консорціум. «Під цим терміном ми маємо на увазі автономію академічну, фінансову і організаційну», - наголосив Сергій Квіт.

За словами Міністра освіти і науки, новий закон містить багато норм «прямої дії», якими вже сьогодні можна користуватися. До прикладу,  щодо організаційної автономії – тепер не потрібна довга процедура нострифікації. Достатньо лише засідання Вченої ради університету, яка затвердить відповідність кваліфікаційного рівня потенційного іноземного працівника університету і визнає його диплом. «Ця людина зможе працювати в університеті і претендувати на все, що має будь-який інший працівник», - повідомив Міністр.

Сергій Квіт зазначив, що повноваження щодо вирішення багатьох важливих питань тепер безпосередньо передаються самим університетам, і вони нестимуть відповідальність.

За словами Міністра, академічна автономія надає університетам право самостійно організовувати навчальний процес. «Тепер університети самі вирішуватимуть, що вони вчать і як», - підкреслив Міністр освіти і науки.