Про реформу говорять

Огляд новин з 25.09.2014 по 08.10.2014Враховуючи надзвичайну актуальність теми, пропонуємо Вашій увазі цей щотижневий електронний бюлетень, що являє собою підбірку найбільш цікавих та актуальних новин, інтерв'ю, аналітичних матеріалів, огляд блогосфери, законодавства тощо – все про найважливішу в країні реформу. Маємо надію, що цей моніторинг сприятиме Вашій обізнаності у цій сфері та допоможе впливати на зміст реформ та перетворень, брати участь у прийнятті рішень, від яких залежатиме наше майбутнє.

НОВИНИ

Президент назвал восемь приоритетных сфер реформирования
Уніан, 25.09.2014

Европа поможет Украине децентрализовать власть, - Кабмин
Цензор.нет, 08.10.2014

Гройсман рассказал, когда в Украине начнется децентрализация
Сегодня.ua, 05.10.2014

Громадськість запрошується до обговорення «Стратегії реформ – 2020»
Прес-служба Президента, 08.10.2014

Децентралізація: шість реформ і одна мета
Газета "Місто", 07.10.2014

Как в лучших странах
Комментарии, 08.10.2014

Харків: дискусії та безальтернативність реформи
Інститут громадянського суспільства, 30.09.2014

ВІДЕО

Що змінюється? Основне у реформі

 Децентралізація. Ресурси у районах і селах

 Влада та її вартість

 Не одне село, а одна сiльрада

КОНЦЕПЦІЯ

Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні (презентація)


Децентралізація – це передача значних повноважень від державних органів органам місцевого самоврядування.

За Концепцією реформи, затвердженою Урядом 1 квітня 2014 року, в Україні має бути побудована проста та логічна система місцевого самоврядування, яка здатна забезпечити комфортне життя у містах та селах. Децентралізація влади дозволить громадянам впливати на вирішення більшості життєво важливих для них питань на своїй власній території, самостійно обираючи місцеву владу. Суть перетворень, які пропонує реформа децентралізації, полягає якраз у тому, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування нарешті почнуть займатися властивими для них справами, а не дублювати функції одне одного; що люди отримають право утворювати виконавчі органи місцевого самоврядування на всіх рівнях: у громаді, районі та області. Органи місцевого самоврядування отримають широкі повноваження і необхідні ресурси. Буде також запроваджено відповідальність органів місцевого самоврядування перед виборцями за ефективність своєї діяльності, а перед державою – за дотримання законності при прийнятті рішень. Виконання частини завдань реформи потребують внесення змін до Конституції України щодо перерозподілу повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, зміни статусу та повноважень органів виконавчої влади з виконавчих на контрольно-наглядові.

Реформу вже розпочато із кроків, які можливі без змін до Конституції. Урядом ухвалено проекти законів «Про співробітництво територіальних громад», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», про внесення змін до Бюджетного і до Податкового кодексів. Далі очікується ухвалення всього необхідного пакету законів: про місцеве самоврядування, про адміністративно-територіальний устрій, про місцеві органи виконавчої влади, про органи самоорганізації населення. Передбачаються зміни до низки галузевих законів: про освіту, про охорону здоров’я, до Земельного, Водного кодексів та інших.