Основні завдання удосконалення територіальної організації влади обговорили в ході Форуму на Тернопільщині

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади триває. Попереду чимало завдань. Адже добровільне об’єднання територіальних громад – це лише один з етапів реформи.

Основні завдання забезпечення процесу удосконалення територіальної організації влади на період до 2021 року окреслили на Форумі «Децентралізація – основа формування нової системи управління та місцевого розвитку», що пройшов на Тернопільщині 20 липня за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Першочерговим залишається формування спроможних громад, які є фундаментом реформи. Принцип добровільності, за словами Першого заступника Міністра регіонального розвитку В’ячеслава Негоди, залишається базовим. Передбачено і розширення мотиваційного ряду для об’єднання, зокрема законодавче закріплення принципу повсюдності юрисдикції органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад. Крім того - податкові преференції (акциз) лише для спроможних громад (ОТГ, міст обласного значення); закріплення за містами обласного значення статусу спроможних; спрощення процедури об'єднання (приєднання).

Серед завдань - упорядкування районного рівня. До моменту затвердження нового адміністративно-територіального устрою на субрегіональному рівні (березень-липень 2020 р.), необхідно буде вирішувати локальні завдання. Мова йде про злиття районів, територія яких повністю покривається однією ОТГ та оптимізацію повноважень, структури, чисельності райдержадміністрацій районів, територія яких повністю покривається декількома ОТГ.

Упорядкування системи територіальних органів центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ) – ще одне важливе завдання реформи. Бачення виконання цього завдання групою реформаторів таке: до затвердження нового адмінтерустрою на субрегіональному рівні, необхідно запровадити тимчасову територіальну основу для організаційної побудови територіальних одиниць ЦОВВ. Зокрема, пропонується запровадити адміністративні округи (з урахуванням конфігурації госпітальних округів) та упорядкувати територіальні одиниці ЦОВВ в межах адміністративних округів.

Формування нового адміністративно-територіального устрою України – завершальний етап реформи. Його особливості будуть залежати і від конституційних положень (в межах чинної Конституції чи із внесеними змінами).

«До чергових місцевих виборів необхідно запровадити новий адмінтерустрій на рівні громад і районів. Це потребуватиме прийняття відповідного законодавства. Невиконання цього завдання призведе до заморожування існуючої системи адмінтерустрою до 2025 року. Зволікати не можна. Необхідно прийняти закони про засади адміністративно-територіального устрою України та про адміністративно-територіальний устрій України або ж окремий закон по кожній області. Якнайшвидше, принаймні до 2018 року, необхідно прийняти рішення про затвердження в 2018 році нового адміністративно-територіального устрою в одній-двох пілотних областях та запровадити модельну систему територіального управління областю. Чергові місцеві вибори мають відбутися у жовтні 2020 року, і до цього часу ми маємо прийняти всі документи, щоб вибори відбувалися вже на новій територіальній основі », - зазначив В’ячеслав Негода.

 

25.07.2017 - 12:49 | Views: 14399
Основні завдання удосконалення територіальної організації влади обговорили в ході Форуму на Тернопільщині

Tags:

V.Nehoda forum

Область:

Тернопільська область

Source:

Share the news:

Read more:

28 March 2024

Громадам важливо розуміти правові підстави залучення волонтерів

Громадам важливо розуміти правові підстави...

Програма U-LEAD організувала для посадових осіб ОМС інформаційну сесію, присвячену особливостям залучення волонтерів,...

28 March 2024

Створення молодіжних рад в територіальних громадах - U-LEAD запрошує до участі у новій програмі

Створення молодіжних рад в територіальних...

«U-LEAD з Європою» запрошує представників громад долучитися до Програми підтримки «Створення молодіжних рад в...

28 March 2024

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть розробити комплексні плани просторового розвитку

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть...

Залучення інвестора, збільшення місцевого бюджету, нові робочі місця – громади Чернігівщини та Харківщини розробляють...

28 March 2024

Як громади вистояли на початку великої війни – дослідження Центру спільних дій

Як громади вистояли на початку великої війни –...

Збереження управлінських команд, що залишилися працювати в критичний момент, – головний фактор стійкості громад. До...