Канадські партнери поділилися успішним досвідом впровадження ефективного врядування в громадах

Сьогодні  в Полтавській ОДА в рамках міжвідомчого форуму представники центральних органів влади, ОТГ області, громадських організацій та експерти обговорюють  методи вдосконалення механізмів планування та стимулювання розвитку територіальних громад.

За словами організаторів форуму – представників Проекту ПРОМІС та Полтавської ОДА, налагодження співпраці та обміну інформацією між центральною виконавчою владою та регіональними, місцевими органами влади сприятиме економічному росту, підвищенню конкурентоспроможності та якості життя населення Полтавщини.

Голова облдержадміністрації Валерій Головко, заступник голови -керівник апарату ОДА Микола Білокінь, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко висловили слова вдячності канадським партнерам і зазначили про наміри обласної влади всіляко сприяти процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на регіональному рівні. «Полтавщина увійшла у четвірку областей, які приймають участь у реалізації проекту допомоги місцевому самоврядуванню. Це висока відповідальність перед нашими партнерами. Необхідно підтвердити нашу спроможність та показати як реалізується реформа децентралізації місцевого самоврядування в Полтавській області», - зазначив голова ОДА Валерій Головко.

Як розповіла головний радник з питань врядування Кейді Ворд, проект ПРОМІС працює в Полтавській області у трьох напрямках. «У рамках проекту ми сприяємо демократичному врядуванню, розвитку малого та середнього бізнесу, допомагаємо збільшувати інвестиційну привабливість. У питанні міжвідомчої координації ми співпрацювали з обласною адміністрацією», - розповіла вона.

Про ефективне виконання функцій та завдань в рамках процесу децентралізації в області присутніх ознайомила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко.«Міжнародні проекти дуже важливі для нашої області, вони є великим потенціалом у налагодженні співпраці та отриманні інструментарію для управління та забезпечення ефективного розвитку, залучення додаткових інвестицій в Полтавську область», -  наголосила вона.

На форумі учасники обговорили способи підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування та перепідготовку кадрів для ОТГ, ознайомилися з методами практичного втілення моделей демократичного врядування в громадах. Зокрема, залучення ресурсів міжнародної технічної допомоги, інклюзивний розвиток громад. Власним  досвідом успішного місцевого економічного розвитку та демократичного врядування з присутніми поділилися депутат міської ради м. Вон (провінція Онтаріо, Канада) Алан Шефман.

Область:

Полтавська область

Source:

Сайт Полтавської ОДА

Share the news:

Read more:

28 March 2024

Громадам важливо розуміти правові підстави залучення волонтерів

Громадам важливо розуміти правові підстави...

Програма U-LEAD організувала для посадових осіб ОМС інформаційну сесію, присвячену особливостям залучення волонтерів,...

28 March 2024

Створення молодіжних рад в територіальних громадах - U-LEAD запрошує до участі у новій програмі

Створення молодіжних рад в територіальних...

«U-LEAD з Європою» запрошує представників громад долучитися до Програми підтримки «Створення молодіжних рад в...

28 March 2024

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть розробити комплексні плани просторового розвитку

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть...

Залучення інвестора, збільшення місцевого бюджету, нові робочі місця – громади Чернігівщини та Харківщини розробляють...

28 March 2024

Як громади вистояли на початку великої війни – дослідження Центру спільних дій

Як громади вистояли на початку великої війни –...

Збереження управлінських команд, що залишилися працювати в критичний момент, – головний фактор стійкості громад. До...