Усі ОТГ Львівщини значно перевиконують надходження до бюджету на цей рік

За 9 місяців цього року надходження до бюджетів перевиконали усі об’єднані територіальні громади Львівщини. Найбільшого зростання доходів домоглися Тростянецька (6 556 тис. грн.), Новокалинівська (4 960) і Бабинська ОТГ (4 483 тис. грн.) найменшого – Луківська (237 тис. грн.), Вільшаницька (366 тис. грн..) і Міженецька ОТГ (445 тис. грн.).

Найкращі темпи зростання у відсотках показали Бабинська (219,9%), Дублянська (205.4%) і Грабовецька ОТГ (195.6%). Найнижчі – у Заболотцівській (155.9%), Воле-Баранецькій (147.6%) і Луківській ОТГ (125.3%). Середній показник зростання бюджетів по області – 155.9%.

Значно зросли у громадах після об’єднання і доходи на душу населення. Лідерами тут є Тростянецька, Бабинська і Новокалинівська ОТГ. Їхні доходи на душу населення становлять, відповідно, 2170 грн. (до об’єднання – 1359 грн), 1973 грн. (до об’єднання – 897 грн), 1591 грн (до об’єднання -- 920 грн).

«Статистичні дані із виконання дохідної частини бюджетів об’єднаними територіальними громадами переконливо показують їхню ефективність. Я би звернула увагу на те, наскільки різниться середній показник виконання бюджетів по області із виконанням бюджетів ОТГ. Середній обласний показник у 155.9% рівняється із показником Заболотцівської ОТГ, яка у силу певних обставин є однією із гірших по цьому показнику серед об’єднаних територіальних громад», – зазначила консультант з питань фінансів Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України Ярослава Пишник.

За її словами, також великої уваги заслуговують дані зі зростання надходжень ОТГ по окремих видах податків. Особливо з податку на нерухомість та землю.

«Так, у Дублянській ОТГ надходження податку на нерухомість зросли аж на 2 508%, податку на землю – на 324,4%. Це свідчить про те, що об’єднані громади відчули себе повноправними господарями землі, нерухомості та іншого майна, яке знаходиться на їхній території. Вони проводять його інвентаризацію, шукають способів, як добитися більшої ефективності його використання. І це є найкращим прикладом ефективності децентралізації, яка відбувається у державі, і якій не може бути альтернативи», – підкреслила Ярослава Пишник.

Область:

Львівська область

Source:

Сайт АМУ

Share the news:

Read more:

28 March 2024

Громадам важливо розуміти правові підстави залучення волонтерів

Громадам важливо розуміти правові підстави...

Програма U-LEAD організувала для посадових осіб ОМС інформаційну сесію, присвячену особливостям залучення волонтерів,...

28 March 2024

Створення молодіжних рад в територіальних громадах - U-LEAD запрошує до участі у новій програмі

Створення молодіжних рад в територіальних...

«U-LEAD з Європою» запрошує представників громад долучитися до Програми підтримки «Створення молодіжних рад в...

28 March 2024

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть розробити комплексні плани просторового розвитку

Громадам Чернігівщини та Харківщини допоможуть...

Залучення інвестора, збільшення місцевого бюджету, нові робочі місця – громади Чернігівщини та Харківщини розробляють...

28 March 2024

Як громади вистояли на початку великої війни – дослідження Центру спільних дій

Як громади вистояли на початку великої війни –...

Збереження управлінських команд, що залишилися працювати в критичний момент, – головний фактор стійкості громад. До...